Jak urządzić mieszkanie dla singla?

Jak urządzić mieszkanie dla singla?

Jak urządzić mieszkanie dla singla?

Mieszkanie, w którym będzie rezydować jedna osoba, to najczęściej niewielka przestrzeń, która docelowo powinna łączyć wiele funkcji połączonych dobrym designem. To nierzadko apartament typu studio, w którym umiejętnie wydzielono strefy: kuchenną, jadalnię, sypialnię i strefę relaksu. Dziś podpowiadamy Wam, jak stworzyć przytulną strefę dla singla, planując wnętrze tak, by można było przyjąć gości.

Aranżacyjna dyscyplina versus twórcze szaleństwo, czyli projekt wnętrza dla singla 

Mieszkanie dla jednej osoby powinno być wypełnione meblami i przedmiotami, które pasują do jej osobowości i stylu życia. Jeśli uwielbia krzesła drewniane i podoba jej się trend na niedopasowanie, gdzie przy jednym stole występują modele w rozmaitych kolorach i o różnych wykończeniach. Np. bukowe, czarne krzesło z oparciem w formie szczebelek idealnie współgra z turkusowym, gładkim modelem bez zbędnych zdobień. Nie musi zważać na tradycyjny gust drugiej osoby, która optuje za wykorzystaniem podobnych barw i nie lubi ekstrawaganckich rozwiązań.

Mieszkanie singla będzie więc kwintesencją konceptów, łącząc nie tylko pudełkową przestrzeń, ale scali też eklektyczne zapędy szybko żyjącej jednostki. Przyda się nowoczesny stół z drewnianym blatem i stalowymi nogami, który połączą sprytnie funkcję jadalni i blatu do przygotowania posiłków. Stanie się też pracownią, w której z powodzeniem powstają kreatywne projekty. Stół podzieli przestrzeń, stanowiąc spójny element zarówno do salonu, jak i kuchni.

Strefę relaksu w mieszkaniu singla wyznaczą wygodna kanapa i fotele obrotowe, zapraszające do relaksu wygodnym siedziskiem i pudełkową formą. Ich  bryła nasuwa skojarzenia z fotelami wyjętymi ze starego kina. Staną się świetnym miejscem, by zażywać rozrywek dziesiątej Muzy. Modele w soczystym kolorze, np. nieoczywistego różu, mogą stanowić ciekawy akcent w całości niezdominowanej przez kolor. Wizję uzupełnią umiejętnie dobrane stoliki kawowe okrągłe na trzech nogach. Niewielka forma pozwala na wykorzystanie go w roli stolika podręcznego, kwietnika, czy półki na laptopa. Strefę może podkreślić dywan o wyrazistym wzorze, np. z motywem geometrycznych wzorów i oświetlenie. Designerskie kinkiety z nowoczesnymi abażurami w czarnym kolorze oświetlą tak zaaranżowaną przestrzeń, powieszone np. nad zaplanowaną na ścianie galerią kolorowych grafik. Całość będzie stylowa, spersonalizowana i pozwalająca z powodzeniem przyjąć gości. Wieczorem, gdy salon staje się sypialnią, rozkładana sofa staje się wygodnym łóżkiem, stoliki kawowe okrągłe imitują szafki sypialniane, a nowoczesne abażury z bawełny dozują delikatne światło, pozwalając na relaks. Singiel doceni tak zaaranżowane wnętrze. Przestrzeń staje się blendem smacznym i zindywidualizowanym. I o to chodzi w projektowaniu!