Jak urządzić mieszkanie dla singla?

Jak urządzić mieszkanie dla singla?
Mieszkanie, w którym będzie rezydować jedna osoba, czyli singiel, to najczęściej niewielka przestrzeń, która docelowo powinna łączyć wiele funkcji połączonych dobrym designem. To nierzadko apartament typu studio, w którym umiejętnie wydzielono strefy: kuchenną, jadalnię, sypialnię i strefę relaksu. Dziś polecamy Wam sprawdzone i skuteczne porady, jak stworzyć kojącą i przytulną strefę dla jednej osoby, ale planując wnętrze tak, by można było przyjąć gości, lub podzielić się przestrzenią z drugą połówką.

Aranżacyjna dyscyplina versus twórcze szaleństwo, czyli projekt wnętrza dla singla 

Mieszkanie dla jednej osoby powinno być wypełnione meblami i przedmiotami, które pasują do jej osobowości i stylu życia. Jeśli uwielbia krzesła drewniane i podoba jej się trend na niedopasowanie, gdzie przy jednym stole występują modele w rozmaitych kolorach i o różnych wykończeniach (np. bukowe, czarne krzesło z oparciem w formie szczebelek idealnie współgra z turkusowym, gładkim modelem bez zbędnych zdobień), nie musi zważać na tradycyjny gust drugiej osoby, która optuje za wykorzystaniem podobnych barw i nie lubi ekstrawaganckich rozwiązań.

Mieszkanie singla będzie więc kwintesencją konceptów, łącząc nie tylko pudełkową przestrzeń (np. kuchnię z salonem), ale scali też eklektyczne zapędy szybko żyjącej jednostki. Przyda się nowoczesny stół z drewnianym blatem i stalowymi nogami, który połączą sprytnie funkcję jadalni i blatu do przygotowania posiłków. Stanie się też pracownią, w której z powodzeniem powstają kreatywne projekty. Stół podzieli przestrzeń, stanowiąc spójny element zarówno do salonu, jak i kuchni.

Strefę relaksu w mieszkaniu singla wyznaczą wygodna kanapa i fotele obrotowe, zapraszające do relaksu wygodnym siedziskiem i pudełkową formą. Ich  bryła nasuwa skojarzenia z fotelami wyjętymi ze starego kina. Staną się świetnym miejscem, by zażywać rozrywek dziesiątej Muzy. Modele w soczystym kolorze, np. nieoczywistego różu, mogą stanowić ciekawy akcent w całości niezdominowanej przez kolor. Wizję uzupełnią umiejętnie dobrane stoliki kawowe okrągłe na trzech nogach. Niewielka forma pozwala na wykorzystanie go w roli stolika podręcznego, kwietnika, czy półki na laptopa. Strefę może podkreślić dywan o wyrazistym wzorze, np. z motywem geometrycznych wzorów i oświetlenie. Designerskie kinkiety z nowoczesnymi abażurami w czarnym kolorze oświetlą tak zaaranżowaną przestrzeń, powieszone np. nad zaplanowaną na ścianie galerią kolorowych grafik. Całość będzie stylowa, spersonalizowana i pozwalająca z powodzeniem przyjąć gości i cieszyć się wspólną biesiadą. Wieczorem, gdy salon staje się sypialnią, rozkładana kanapa staje się wygodnym łóżkiem, stoliki kawowe okrągłe imitują szafki sypialniane, a nowoczesne abażury z bawełny dozują delikatne światło, pozwalając na relaks. Singiel doceni tak zaaranżowane wnętrze. Przestrzeń staje się blendem smacznym i zindywidualizowanym. I o to chodzi w projektowaniu!