Jak zaaranżować przedpokój, by spełniał swoją funkcję?

Jak zaaranżować przedpokój, by spełniał swoją funkcję?
Przedpokój jest pierwszym pomieszczeniem, jakie okazuje się gościom po przekroczeniu progów mieszkania. Jest swego rodzaju wizytówką, miejscem reprezentatywnym, dającym obraz o panującej wewnątrz stylistyce. Niejednokrotnie jest także przestrzenią dość wymagającą w aranżacji, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę mieszkania w bloku – małe, ciasne, pozbawione okna. Wtenczas odpowiednia gra świateł okazuje się podstawowym punktem wyjścia, która nie tylko spełnia aspekty funkcjonalne, użyteczne, ale również dekoracyjne. Z pomocą odpowiednich lamp poprawimy proporcje pomieszczenia, eksponując oryginalne elementy wystroju, w szczególności zasługujące na uwydatnienie.

aranżacja przedpokoju z lustrem

Określamy kształt

Podstawowym źródłem światła jest lampa sufitowa. Aby jednak należycie spełniała swoją funkcję, powinna być dostosowana do kształtu pomieszczenia. Nie bez znaczenia pozostaje w tym przypadku długość lamp. Za długie utrudnią swobodne przemieszczanie się, krótkie zaś w niewystarczający sposób oświetlą przestrzeń. Idealnym rozwiązaniem są zatem nieduże lampy sufitowe lub oprawy halogenowe. Wybór w tym zakresie mamy ogromny. Możemy wybierać spośród bardzo klasycznych form, aż po te, które idealnie wpisują się w wystrój nowoczesnej aranżacji wnętrz.

aranżacja przedpokoju z lampą wiszącą

Lampy pomocnicze

Niejednokrotnie jest tak, że w kwestii oświetlenia przedpokoju skupiamy całą swoją uwagę na lampach sufitowych, zapominając, jak ważnym elementem są oprawy dodatkowe. Niekiedy pomieszczenie wymaga doświetlenia takim źródłem światła, które emituje małe natężenie. Wtenczas idealną propozycją okażą się kinkiety. Oświetlą drogę do toalety dzieciom, zapewnią kameralny nastrój podczas oglądania telewizji dorosłym.
Do klasycznie zaaranżowanych przestrzeni, polecamy kinkiet Egmont Smoky Taupe 2, dostępny w kilku wariantach kolorystycznych do wyboru – https://www.bbhomeonline.pl/product-pol-23338-Kinkiet-Egmont-Smoky-Taupe-2.html. Efektowny w swojej formie, wykonany ręcznie ze szkła kryształowego, będzie imponującą dekoracją pomieszczenia.
Do wnętrz retro sprawdzi się złoty kinkiet Ball o polerowanej strukturzehttps://www.bbhomeonline.pl/product-pol-26409-Kinkiet-scienny-zloty-polerowany-Ball-15×12-cm.html. Imponująca gra refleksów i kolorów podkreśli nastrój, pozwalając optymalnie doświetlić przestrzeń, nie umniejszając walorów estetycznych i dekoracyjnych.

aranżacja przedpokoju z kinkietami i lustrami

Lustra

Stylowe i efektowne lustra, stanowią uzupełnienie przemyślanej aranżacji. W ofercie sklepu BBHome znajdziemy szeroki ich wybór, począwszy od okrągłych – https://www.bbhomeonline.pl/product-pol-26572-Lustro-Eichholtz-Gladstone-90-cm.html, po prostokątne – https://www.bbhomeonline.pl/product-pol-23094-Lustro-Glace-81x5x121cm.html, a kończąc na projektach, które swoją niecodzienną formą stanowią ozdobę samą w sobie – https://www.bbhomeonline.pl/product-pol-25599-Lustro-Helios-100×100-cm.html, https://www.bbhomeonline.pl/product-pol-25388-Lustro-Venezia-Vintage-77x140cm.html.