Jesienne wieczory przy stoliku kawowym

Jesienne wieczory przy stoliku kawowym
Stoliki kawowe są integralnym elementem, budującym strefę relaksu w salonach. Niezależnie od tego, czy nasze mieszkanie urządzone jest w stylu modernistycznym, klasycznym, czy w duchu industrialnym, z chęcią postawisz na nich zastawę z kawą i pysznym ciastkiem. Stoliki kawowe nowoczesne, ale także te w stylu modern, retro, czy klasyczne, wykonane ze szkła, drewna lub z elementami metalowymi wraz z fotelami, miękką kanapą i puszystym dywanem, stworzą miejsce, w którym jesienny wieczór będzie upływał w sielskiej, przytulnej atmosferze. Jak jednak wybrać stolik, który zachwyci designem, spełniając także i tę pragmatyczną funkcję? Dziś przy kubku aromatycznej kawy z mlekiem opowiemy Wam, o czym pamiętać, wybierając stoliki kawowe.

Stolik kawowy – must have w Twoim salonie! 

Projektując strefę relaksu w salonie i aranżując w nim stoliki kawowe, warto pamiętać, że ten mebel, obok swojej reprezentacyjnej formy, będzie również pełnił rolę praktyczną. Aby spełniał standardy funkcjonalności, dobrze, by stoliki kawowe drewniane, czy wykonane z metalu, szkła lub marmuru, posiadały wysokość oscylującą wokół 45 – 50 cm. 45 cm to również optymalna długość, która pozwala na swobodne przemieszczanie się pomiędzy stolikiem a sofą, narożnikiem czy fotelem. Z kolei, aby uzyskać najlepszy efekt i balans pomiędzy przestrzenią a meblami, do projektu wykorzystaj stolik kawowy odpowiadający połowie bądź maksymalnie dwóm trzecim długości sofy. Wówczas niezależnie od tego, czy wykorzystasz mahoniowe, designerskie modele stolików kawowych okrągłych, świetne do futurystycznych wnętrz, czy stoliki kawowe nowoczesne, odnajdujące się także w przestrzeniach eklektycznych – każdy z nich spełni swoją funkcję.
Wykorzystując np. stoliki kawowe drewniane o obłym kształcie i łącząc je z pikowaną, elegancką kanapą, uzyskasz połączenie w stylu modern classic. Jeśli postawisz dwa stoliki-bliźniaki, możesz je zsunąć, by stworzyć większą powierzchnię blatu. Mobilność  i lekkość konstrukcji pozwoli bowiem dowolnie zmieniać położenie stolika. Stolik pomocniczy posłuży czasem jako podstawka pod kawę, czasem jako półka na książki czy blat eksponujący galerię fotografii, umieszczony w kącie pokoju i oświetlony światłem bocznej lampy.

Stolik kawowy w stylu glamour – jak wybrać najlepszy? 

Jeśli Twoja przestrzeń zwraca się ku glamour i eksponuje elementy błyszczące, a kinkiety z biżuteryjnym wykończeniem, stalowe ramy obrazów, luksusowe świeczniki, czy lustra w pięknych, lustrzanych ramach, stanowią klamrę kompozycyjną, możesz postawić na stoliki kawowe okrągłe wykonane z hartowanego szkła, z podstawą z metalu. Staną się one integralnym elementem przestrzeni, nie wysuwając się na pierwszy plan. Pozwolą również wyeksponować niecodzienny, ekskluzywny dywan z mięsistym runem, tworzącym dynamiczny wzór. Stoliki kawowe nowoczesne, pozbawione kantów, w odcieniu zacnej czerni, docenią też użytkownicy posiadający dzieci, które lubią eksplorować świat. Obłe wykończenia nie stanowią potencjalnego zagrożenia dla małych podróżników. Łącząc design, z bezpieczeństwem, możesz cieszyć się przestrzenią w stylu glamour. Luksusową i przyjazną! Całość niech podkreślą szczęśliwi domownicy, cieszący się z bycia razem.