Kinkiety – czy mogą być ozdobą nowoczesnych wnętrz?

Kinkiety – czy mogą być ozdobą nowoczesnych wnętrz?

Współczesna rola kinkietów nie ogranicza się wyłącznie do aspektów czysto użytkowych i praktycznych, albowiem z racji ogromnego wyboru, mnogości stylów i form, niejednokrotnie zdobi sama w sobie. To idealna propozycja do nowoczesnych wnętrz, w których króluje prostota i oszczędność.

Jak dobrać idealną lampę do pokoju gościnnego?

Zanim jednak na dobre rozpoczną się poszukiwania kinkietu nowoczesnego do salonu, należy dokładnie określić swoje oczekiwania, układ pomieszczenia, a także ilość światła. Inna bowiem oprawa będzie potrzebna w pokoju o małej ilości słońca i okien, inna zaś w dobrze doświetlonych wnętrzach. Nie bez znaczenia pozostają strefy zadaniowe, które w zależności od zastosowanego oświetlenia, uprzyjemniają domowe czynności, jak również wykreują osobliwy nastrój. Na szczególną uwagę zasługują kinkiety, które niegdyś służyły wyłącznie do oświetlania łazienek, jednak obecnie pełnią zaszczytną rolę dekoracyjną pokojów gościnnych, hollów, jak i wnętrz sypialnianych. Nie tylko nie zajmują zbyt dużo miejsca, ale przede wszystkim do perfekcji spełniają swoje zadanie, dostosowując się do wymagań stawianych przez właściciela.

Gdzie umieścić?

Kinkiety nowoczesne do salonu udekorują przestrzeń wokół strefy wypoczynkowej, jak również wyeksponują rodzinną galerię zdjęć. Co więcej, można je zamontować w dosłownie każdym miejscu, nie tracąc przy tym nic z atrakcyjności. Nad komodą, przy kanapie, w okolicy lustra czy obrazu – tak naprawdę jedynym wyznacznikiem miejsca, w jakim mogą się znaleźć jest wyobraźnia domownika. Stylowe, wyróżniające się kunsztem wykonania i prawdziwie mistrzowską precyzją utworzą zjawiskowe refleksy świetlne w minimalistycznie zaprojektowanych wnętrzach.

Lampa skrojona na miarę oczekiwań

Kinkiet nowoczesny do salonu marki Eichholtz z serii Mayflower dopełni ciepłą aranżację w stylu Hamptons, będąc subtelnym, ale luksusowo prezentującym się dodatkiem, który rozświetli wnętrze. Inną propozycję stanowi model Damian Silver, którego osobliwa postać, imitująca cięte pędy bambusa stanie się źródłem zainteresowania dla osób lubiących otaczać się niesztampowymi dodatkami.

Kinkiet Eichholtz Mayflower
W poszukiwaniu designerskich opraw oświetleniowych, nie sposób nie zatrzymać się na chwilę przy modelu Crawley Silver. Polerowana powierzchnia skutecznie odbija refleksy świetlne, stanowiąc przykład oryginalnego stylu, będącego źródłem inspiracji dla wielu stylistów i projektantów wnętrz.
Kinkiet Eichholtz Crawley Silver Kinkiety nowoczesne do salonu mogą przybierać różnorodną formę, od tych subtelnych, wpisujących się w wystrój mieszkania, po bardziej awangardowy, przejmujący rolę centralnego dodatku. Najlepszym tego przykładem jest model Hats, dopełniający wystrój chłodnych, loftowych aranżacji. Solidna konstrukcja, czarna kolorystyka i regulowane ramię, pozwalające w pełni oddać preferencje właściciela.
Kinkiet Hats