Kolorowa Sofa – gorący trend 2022!

Kolorowa Sofa – gorący trend 2022!

Kolorowa Sofa- gorący trend 2022!

Tym razem rozpiszę się trochę o innych sprawach. Life-style lajfstajlem, a normalne życie dekoratorki wnętrz – życiem, w którym często odpowiada się na te same pytania… Poniżej krótki bryk z tzw. FAQami – na temat, od którego wiele osób zaczyna swoja przygodę z przemianą najbliższego otoczenia w Most Welcome Home swoich marzeń.

Brief jest ważny

Zawsze jak rozmawiam z klientem wypytuję czy sofa ma być głównym elementem przyciągającym wzrok w salonie czy raczej jednym z wielu części wspólnych . Czy nowoczesna, czy stylowa?. Czy do oglądania tv i chilloutowa czy do pogadania ze znajomymi?. Wybór sofy, ze względu na jej rozmiary to prawdziwa łamigłówka. Stylistycznie nie może być oderwana od reszty wnętrza. Chcąc zaznaczyć naszą indywidualność ekstrawaganckim elementem lepiej jest grać mniejszą formą np. fotelem. Możemy wtedy dowolnie grać w kolory, wzory, desenie bez ryzyka że po kilku miesiącach znienawidzimy zbyt śmiały wybór…

Awesome 28 Popular Classic Living Room Design Ideas
1. foto: Pinterest

Funkcja i Forma

Proces zakupu sofy to proces złożony. Oprócz względów estetycznych musimy kierować się komfortem i brać pod uwagę względy funkcjonalne. Wielu klientów wybiera sofę z funkcją spania mając na względzie okazjonalnych gości. Nie zawsze to słuszna decyzja – gdy gościmy znajomych dwa razy do roku a przez pozostałe 363 dni w roku siedzimy na niej sami rezygnując z wygody lub urody na rzecz tych dwóch, trzech dni . Trzeba pamiętać że sofy z funkcją spania są zazwyczaj ciężkie i masywne, ze względu na swoją budowę – stelaż do spania musi być schowany w konstrukcji mebla, tak więc nie jest to najlepsza opcja gdy marzymy o lekkiej, designerskiej bryle inspirowanej wzornictwem włoskim.

Opcją jest wybór narożnika z długim szezlongiem, lub sofy na tyle głębokiej żeby można było zaoferować awaryjny nocleg, ponieważ  nie tracimy na wyglądzie salonu. Kształt i rozmiar możemy dostosować do pomieszczenia korzystając z różnorodnych rozwiązań modułowych, dostępnych w wielu modelach sof.

These 50 shades of gray are anything but dull and drab. Browse 50 spaces that exhibit this stylish modern neutral.
2. foto: Pinterest
Natuzzi sofás DOMINO
3. foto: Pinterest
4,494 mentions J’aime, 25 commentaires – Interior & More (@interiormilk) sur Instagram : « Love This Velvet @roveconcepts Discover “The Furniture” ✨ @roveconcepts »
4. foto: Pinterest

Kolejnym pytaniem jest komfort poduszek siedzeniowych i na oparcie. Czy miękkie czy twarde? Komfort pierzowy (uwaga – alergie), pianka czy silikon ? Jaki rodzaj pokrycia? Zdejmowany – na rzepy czy luźna sukienka? A może obity na stałe? Oba rozwiązania mają swoje konsekwencje, jeśli chodzi o sposób czyszczenia tkaniny. Przy zdejmowanym pokryciu możemy oddać pokrowce do pralni chemicznej, natomiast w drugim przypadku zaprosić firmę świadczącą usługi prania do domu.

 

Loose fit Urban Cover, Söderhamn sofa. Styling Pella Hedeby, Photographer Sara Medina Lind
5. foto: Pinterest

 

Rodzaj pokrowca wymusza także wybór tkaniny. Typowe tkaniny obiciowe dobrze pracują w pokrowcach stałych na sztywnych poduszkach. Pokrowce zdejmowane lepiej wyglądają w lnach i lekkich splotach płóciennych. Skóra, choć trwała i wytrzymała oprócz ceny ma niewątpliwie sporo innych wad. Zimą jest zimna, a latem trudno usiąść na niej w krótkiej spódniczce lub spodenkach – przykleja się do skóry, a komfort siadania i wstawania jest niski. Za to świetnie wygląda w nowoczesnych, geometrycznych bryłach, lub klasycznych pikowanych chesterfield’ach.

Czas na kolejne pytanie na liście – co klienta otacza? Dzieci? Zwierzaki? Jakie są życiowe przyzwyczajenia i oczywiście stosunek do porządku?. W sukurs pedantom przychodzą nowoczesne tkaniny łatwozmywalne i te o zwiększonej klasie ścieralności. Nie oznacza to wcale, że wyglądają na „pancerny plastik”, wręcz przeciwnie są miękkie i mile w dotyku, po prostu ich parametry techniczne pozwalają na większą swobodę użytkowania. Zobaczcie sami – https://www.facebook.com/BBHome/videos/1779893838741686/?fref=ts

Trudne wybory c.d. – jaki kolor sofy do salonu?

Sofa jako mebel o pokaźnych rozmiarach jest zawsze widoczna. Decyzja czy ma być dominującym akcentem kolorystycznym, czy raczej stonowanym, możliwie neutralnym – nie jest prosta. Szmaragdowa zieleń, fiolet i ochra, czyli kolory roku 2022 to wybór dla odważnych, gotowych stawić czoła zmęczeniu własnym wyborem i zmianie trendu sezonu.

 

Green and grey...
6. foto: Pinterest
Purple Sofas under Dark Color as Living Room Interior Design Inspiration To Your House Ideas
7. foto: Pinterest
Home Decorating DIY Projects : Luscious burnt orange velvet chair, perfectly paired with a brass floor lamp…a calming atmosphere to relax. #interiordesign #velvetlounge #brassfloorlamp #livingroominspo #interiordecor #interiorstyling #plushvelvet #warmtones #livingspace...
8. foto: Pinterest

Sofa w spokojnym kolorze w zależności od sezonowych dodatków czyli poduszek, czy przerzuconego przez oparcie pledu może zmieniać się zgodnie z naszym nastrojem lub trwać w niezmienionym charakterze przez długie lata . Osobiście doradzam Klientom wszelkie odcienie szarości, świetnie „idące” z brązami drewnianych posadzek i mebli, a także z czernią i bielą coraz częściej obecną we wnętrzach. Charakter szarości zależy od kontekstu otoczenia i wyboru tkaniny. Może być nowoczesny, rustykalny, vintage, klasyczny lub inny…. Lniana tekstura wygląda naturalnie i skandynawsko, szary velvet miękko i luksusowo – jednym słowem szarość niejedno ma imię i wcale nie oznacza nudy i bylejakości.

 

ferm-living-plantenbak-grijs
9. foto: Pinterest
gold 6618031
10. foto: Pinterest

 

Czerwienie, zielenie, granaty i całe kolorystyczne spektrum na dużej płaszczyźnie, to istotny element na którym skupia się wzrok i uwaga. Pamiętajmy o tym wybierając ten jeden jedyny odcień obiciowej tkaniny. Płomienny romans z kolorem nie skończy się za chwilę, ponieważ będziemy musieli pokochać go na długo…

Katalog modeli i kształtów,modułów, wypełnień poduszek, tkanin i elementów wykończeniowych jest ogromny. Możliwości indywidualnego spersonalizowania własnej sofy są praktycznie nieograniczone.

Podobnie jak pole do kreacji własnej 😊 …. Powodzenia!

Agnieszka Pudlik