Kryształowe żyrandole – czy pasują do nowoczesnego wnętrza?

Kryształowe żyrandole – czy pasują do nowoczesnego wnętrza?
Czy kryształowy żyrandol to propozycja wyłącznie do tradycyjnie zaprojektowanego wnętrza? Oczywiście, że nie! Przykładem jest bogata oferta branży oświetleniowej, wśród której idealne modele znajdą zarówno zwolennicy nowoczesnych i skandynawskich aranżacji, jak również tych utrzymanych w duchu vintage czy luksusowego glamour.

nowoczesny salon z kryształowym żyrandolem

Element, który odmieni całą aranżację

I choć prawdziwy, kryształowy żyrandol nie należy do najtańszych to jednak grono jego zwolenników z roku na rok nieustannie się powiększa. Wielu osób nie zraża ani stosunkowo wysoka cena ani także trudność w utrzymaniu czystości. Świadomość posiadania luksusowego, szalenie imponującego oświetlenia w pełni rekompensuje wszelkie mankamenty, stąd też w grupie zainteresowanych znajdują się przede wszystkim ci, dla których wyrafinowany gust oraz wysoka jakość produktów stanowi o najważniejszych atutach. Wystarczy bowiem zamontować go we wnętrzu naszego domu, aby to zyskało wykwintnego, pełnego przepychu wyrazu. Jeden detal, a jakże odmieni całe wnętrze!

aranżacja nowoczesnego salonu z wykorzystaniem kryształowego żyrandola

Kryształowy żyrandol do nowoczesnego wnętrza

Wydawać by się mogło, że nowoczesna aranżacja wnętrz nie stanowi najlepszej propozycji na montaż kryształowego, wykwintnego żyrandola. Nic bardziej mylnego, o ile oczywiście będziemy pamiętać o kilku regułach. Ważne jest, aby lampa stanowiła punkt kulminacyjny całego projektu. Pozostałe wyposażenie, jakie znajdzie się w pomieszczeniu, będzie musiało być dla niej wyłącznie stylistycznie dobranym tłem. Co to oznacza w praktyce? W sytuacji, gdy zechcemy ozdobić domową przestrzeń majestatycznym, utrzymanym w złotej kolorystyce żyrandolem, wtenczas reszta umeblowania (wraz z dodatkami) musi być zachowana w tym samym klimacie.

kryształowy żyrandol powieszony nad stołem w salonie

Kryształowe lampy bardzo dobrze współgrają z aranżacjami w stylu glamour. Delikatne, odbijające światło kryształki, uzupełnione szlachetnymi materiałami, typu atłas czy jedwab, będą wspólnym mianownikiem dla nowocześnie zaprojektowanej przestrzeni. Pamiętać należy jednak o umiarze. Wieszając monumentalny żyrandol, musimy wystrzec się innych kryształowych, mocno zdobionych dodatków. Nie od dziś bowiem wiadomo, że mniej znaczy więcej…
Nie ulega najmniejszym wątpliwościom, że ta kryształowa lampa, odpowiednio zastosowana w mieszkaniu, nie musi towarzyszyć wyłącznie projektom pałacowym. Jej nietuzinkowym blaskiem i wdziękiem można cieszyć się również urządzając wnętrze w nowoczesnym klimacie.