Krzesła tapicerowane – sposób na personalizację mebli poprzez wybór tkaniny i wykończenia

Krzesła tapicerowane – sposób na personalizację mebli poprzez wybór tkaniny i wykończenia

Żaden funkcjonalny dom nie może obejść się bez krzeseł. To obowiązkowy element wyposażenia, który warunkuje komfort rodzinnych debat czy wygodę podczas codziennie spożywanych posiłków. Muszą zatem spełniać walory użyteczności. A co z estetyką? Czy praktyczność to jedyny aspekt, jakim powinny się charakteryzować? Oczywiście, że nie! Współczesna oferta krzeseł tapicerowanych może przyprawić nas o zawrót głowy. Mnogość materiałów wykończeniowych oraz licznych dodatków sprawia, że bez trudu znajdziemy model dopełniający wystrój klasycznej, jak i nowoczesnej przestrzeni, będący tłem dla pozostałych mebli.

 

Dobór tkaniny elementem personalizacji

 

Krzesło tapicerowane może być obijane różnymi materiałami. To od nas i osobistych oczekiwań zależy, który rodzaj tkaniny będzie odpowiedni. Do wyboru bowiem mamy zarówno ekologiczną, jak i naturalną skórę – stylową i zapewniającą łatwość w utrzymaniu czystości, jak również miękki plusz czy bawełnę – gwarantującą komfort i wygodę siedzenia.

 

Krzesła w klasycznej…

 

Modele będące uzupełnieniem klasycznych aranżacji, wyróżniają się prostą formą. Pokrywane naturalną lub ekologiczną skórą bądź specjalnymi materiałami tapicerskimi. Często można spotkać krzesła o pikowanym oparciu, nawiązującym do popularnych mebli angielskich. Przykładem może być produkt z kolekcji Lana, z oferty BBHome.pl.

krzesło tapicerowane

 

… i nowoczesnej postaci

 

Wyobraźnia projektantów wydaje się nie mieć żadnych granic. Wymyślne kształty, futurystyczna forma i zaskakujące wzornictwo często onieśmiela nas swym designem, odgrywając bardziej rolę artystycznego dzieła niż codziennego mebla. Wystarczy spojrzeć na elegancki stołek barowy ze stali Ernest – https://www.bbhomeonline.pl/product-pol-24557-Stolek-barowy-ze-stali-Ernest-45x45x130-cm.html, którego wyrazista postać zaskoczy nawet największego sceptyka. Komfortowe, tapicerowane skórą ekologiczną, wysokie siedzisko z oparciem na nogi zapewni wygodę użytkowania w każdych warunkach.

 

Krzesło z dodatkami

 

Wydawać by się mogło, że krzesło nie stanowi zbyt wielkiego pola do popisu, jeśli chodzi o możliwości dekoratorskie. A jednak… Dowodem tych twierdzeń są modele z kołatką. Z tapicerowanym siedziskiem i oparciem, wzbogacone metalową lub mosiężną kołatką, która służy zarówno jako uchwyt do przenoszenia, jak również cieszy się dekoracyjnym charakterem.

 

krzesła tapicerowane

 

Jeszcze innym sposobem personalizacji domowego krzesła może być model z gwoździami. W tym wypadku również możemy liczyć na zaskakujący aspekt dekoracyjny. Zdobione srebrnymi nitami dodaje oryginalności i elegancji każdemu wnętrzu bez wyrazu, podkreślając zamiłowanie domowników do otaczania się nieszablonowymi dodatkami.