Meblowa geometria. Jak stylowo urządzić salon?

Meblowa geometria. Jak stylowo urządzić salon?

Meblowa geometria. Jak stylowo urządzić salon?

Salon jest miejscem multifunkcyjnym, powinien więc odznaczać się taką aranżacją, by dało się w nim odpoczywać, spędzając rodzinnie czas. Ważne, by znalazło się tu miejsce na celebrowanie wspólnych posiłków, a czasem na pracę, taniec czy nawet spanie. W tym miejscu będą się krzyżować oczekiwania, także te odnośnie jego stylistyki, wszystkich domowników. Jak więc sprawić, aby powstało stylowo urządzone wnętrze? Takie, która przypadnie do gustu zarówno małym mieszkańcom, jak i dorosłym, jednocześnie będąc reprezentacyjną przestrzenią domu, w której ugościmy odwiedzającą rodzinę oraz przyjaciół? Jak właściwie “żonglować” meblami, kolorystyką, dodatkami i oświetleniem, by stworzyć szlachetny blend – oryginalną i spersonalizowaną przestrzeń? W meblowej geometrii jest metoda, którą  za chwilę zdradzimy.

Geometria w mieszkaniu

Jeden dodać dwa – czyli jak wydzielić strefy w salonie?

Projektowanie salonu to układanka, w której musimy znaleźć miejsce na najważniejsze strefy, dedykowane konkretnym czynnościom. W salonie, który zwraca się ku nowoczesnej stylistyce, ale jest jednocześnie ciepły, rodzinny i przytulny, warto postawić na jasne barwy, które wprowadzą spokój i kojarzą się z wypoczynkiem. Jak to zrobić? Prostokątny dywan niech wyznaczy miejsce do odpoczynku, gdzie centralną rolę odegra mięsista, wygodna sofa oraz stylowy fotel. Modele od Eichholtz , obite wysokiej jakości welurem, zapewnią komfort i luksus. Tę strefę warto również wyposażyć w okrągły stolik kawowy, np. z elementami metalowymi. W salonie warto również wydzielić miejsce na jadalnię, ustawiając duży stół i stylowe krzesła. Mogą mieć różne wykończenia, dzięki czemu przestrzeń będzie indywidualna i nietypowa. Stal, drewno, metal, skóra, biel i czerń, użyte w aranżacji stołu, połączy klasyczna baza szarości i beżu, użyte w pomieszczeniu. Całości dopełni oświetlenie – centralnie umieszczone lampy i zawieszone w newralgicznych miejscach kinkiety Eichholtz, stworzą aurę miejsca. W przestrzeń warto wkomponować też stylowe, podszyte gęsta podszewką zasłony, poduszki oraz grafiki na ścianach i nowoczesne lustra. Umieszczając je na ścianie nad jadalnianym stołem, będą odbijać świeże kwiaty, które zawsze wprowadzają do pomieszczeń indywidualnego charakteru.

Geometryczne meble do nowoczesnych wnętrz

Jak szybko odmienić wnętrze salonu?

Wybierając dość klasyczny podział i stonowane dodatki, można z powodzeniem zmieniać wnętrze, zwracając się ku rozmaitym gustom. Jasną sofę można zamienić na tę w wybarwieniu butelkowej zieleni czy burgundu, które wprowadzą do mieszkania powiew barokowej tajemnicy. Z kolei kącik czytelniczy z łatwością zyska na wyrazie, gdy jego centralnym aranżacyjnym elementem stanie się niecodzienne oświetlenie, szykowna lampa z miękkim, wyrazistym abażurem. Tę funkcję spełnią niebanalne abażury, które rozproszą delikatnie światło, nadając miejscu wyrafinowania niczym z filmów z lat 40.

Aranżacja mieszkania z geometrycznymi meblami

Stylizowanie jest wdzięcznym zajęciem, bo dzięki niemu, w zależności od nastroju i designerskiej precyzji, albo twórczej swobody, można łatwo odmienić wnętrze. Np. wprowadzając lustra dekoracyjne i srebrne kandelabry oraz grafiki idealnie oświetlone przez kinkiety nowoczesne, możemy uzyskać styl nowojorski albo glamour. Wówczas należy zainwestować w złota lub srebrne elementy, pamiętając jednocześnie o kryształowych lampach Eichholtz. Świetnie sprawdzą się modele z biżuteryjnymi koralikami. Sprawią, że przestrzeń nabierze luksusowego charakteru. Aranżacja salonu to emocje, które będą Waszym udziałem!

Geometria w aranżacji wnętrz