Modne i praktyczne – pledy, koce i narzuty na zimę  

Modne i praktyczne – pledy, koce i narzuty na zimę   
  • Blisko Natury,
  • Recycling,
  • Dbałość o planetę,
  • Kolory Ziemi

Włókna naturalne są produkowane przez zwierzęta (wełna) i rośliny (bawełna) jako materiały włókniste, z których można prząść przędzę. W przeciwieństwie do syntetyków produkowanych przemysłowo z nieodnawialnej energii kopalnej, do wzrostu potrzebują prostej mieszanki naturalnych składników. Są nimi: słońce, woda, świeże powietrze i trawa. Właściwości włókien naturalnych wynikają z tego że są produkowane przez żywe organizmy: oraz rozwijają się spontanicznie, bez konieczności interwencji człowieka.

Foto. Pinterest

Po prostu wełna

Kochamy ją za jej szlachetność, surowość i prostotę, a także trwałość.

Wełna, prawdopodobnie najstarsze znane włókno zwierzęce, składa się z naturalnego białka zwanego keratyną – tego samego, które znajduje się w ludzkim włosie – z niewielką ilością wapnia, sodu i tłuszczu. Powierzchnia każdego włókna pokryta jest łuską co sprawia że tkaniny wełniane są wodoodporne i mają właściwości termoizolacyjne. Wełna nie zawiera alergenów i wbrew obiegowym poglądom nie uczula. Wełnę dzielimy na kategorie, w oparciu o średnicę włókien. Przeciętna średnica ludzkiego włosa wynosi od 50 do 100 mikronów. Luksusowe odmiany przędzy z wełny Merynosów mają średnicę nie przekraczającą 22 µm, co sprawia że produkty z niej wykonane są wyjątkowo miękkie. Łatwo dopasowują się do kształtu ciała i nie tracą swojej struktury nawet w trakcie długotrwałego użytkowania. Wełna z merynosów australijskich jest najlepszą i najdelikatniejszą wełną na świecie.

Foto. Lexington

Na metkach często możemy spotkać informacje o gatunku wełny z której produkt został wykonany, np. Pure New Wool to wełna, która nie została zmieszana z innym włóknem. New Wool jest gruba i masywna, nadaje się do prania (na zimnym ustawieniu wełnianym), co sprawia że koce z niej wykonane są ciepłe i wytrzymałe. Tradycyjne dekoracyjne motywy na wełnianych pledach i kocach to kratki, prążek, fishbone czyli rybia ość. Pozwalają bawić się kolorem wprowadzając do wnętrz różnorodne wzory. Eco-trendy promują monochromatyczną gamą barwną, rozbudowując za to faktury i tekstury tkanin.

Wełniany splot – jak ulubiony sweter

Narzuty ze swetrowym splotem w piękny sposób eksponują charakter wełnianej przędzy, często mają ozdobne przeszycia, lub zaczerpnięte z mody motywy np. „warkocze” co sprawia, że wzór jest bardziej przestrzenny. Ciekawy splot podkreślony głębokim kolorem z palety kolorów ziemi emanuje ciepłem i miękkością, tak potrzebną w chłodniejsze pory roku.

Foto. MOYHA

Narzuta z bawełny – jak ulubiona bluza

Przyjemna w dotyku dzianina bawełniana, jak miękka i wygodna bluza dresowa wprost zaprasza, aby się nią otulić. Prosty design, surowe szwy i gruba, mięsista dzianina w kolorach jesieni sprawia że drzemka z nim to czysta przyjemność. Bawełniane pledy są praktyczne, „nie gryzą”, zajmują mało miejsca w szafie i można prać je w pralce.

Foto. MOYHA

W BBHome szukamy wygodnych, praktycznych i przyjemnych rozwiązań w jednym produkcie, w takiej narzucie można się zakochać od pierwszego dotyku!

Sztuczne futra i pikowane velvety

Mięciusieńkie, puszyste, kolorowe narzuty są nieodłącznym ubraniem łóżka w sypialni. Duży rozmiar i bajecznie mięsista gruba tkanina gwarantuje poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Akcent koloru i puszystości to must have tej połowy roku, w której brakuje dawki pozytywnej, słonecznej energii. Pikowane narzuty z weluru, lub sztucznego futra wprowadzają do sypialni klimat przytulnego buduaru, w którym można schronić się przed zimnem i szarością. Lśniący włos sztucznego futra kolorystyką i wzorem często nawiązuje do naturalnych futer zwierzęcych, odrzucanych przez grupę coraz bardziej świadomych konsumentów. Szacunek wobec zwierząt i potrzeba zrównoważonego rozwoju naszego eco-systemu dyktuje modę na wnętrza w zgodzie z naturą, w których piękne i praktyczne tekstylia świetnie się odnajdują .

Foto. Lexington Company

Polar – rodzaj dzianiny wykonanej z PET i innych tworzyw sztucznych. Charakteryzuje się hydrofobowością i dobrą izolacją ciepła, może mieć właściwości termoizolacyjne, a w przypadku zamoczenia nie traci ich. Mikrofibra, to materiał stworzony z mieszanki włókien poliestrowych i nylonowych. Wykorzystuje się ją w przemyśle tekstylnym i gospodarstwie domowym. Zaletą tego materiału jest jego chłonność i odporność na uszkodzenia, dlatego produkuje się z niego m.in koce. Jesień to pora otulania: ciepły i miękki kocyk, z kubkiem parującej herbaty to must have sezonu, bez niego trudno przetrwać chandrę i trudy nadchodzących miesięcy.

Foto. My Alpaca
 

Kolory ziemi kojarzą się z jesiennym porankiem gdy z przyjemnością pijemy poranną kawę, kierując myśli ku wspomnieniom z wakacji. Nawet jeśli mieszkasz w mieście wełniany pled sprawia że czujesz się BLISKO NATURY, dotyk naturalnej wełny wnosi spokój i harmonię do twojego wnętrza i twojego serca.