Na co zwrócić uwagę, wybierając lustro do sypialni?

Na co zwrócić uwagę, wybierając lustro do sypialni?
Jeszcze do niedawna, zarezerwowane wyłącznie do łazienki. Dziś spotykane niemal we wszystkich pomieszczeniach. O czym mowa? Oczywiście o lustrach, których walory wizualne, jak i użytkowe są nie do podważenia. Nie tylko bowiem należycie odgrywają swoją podstawową rolę, ale również w istotnym zakresie kreują przestrzeń. W zależności od zastosowania, mogą doświetlać lub optycznie powiększać. Niektórym wydaje się, że wybór idealnego zwierciadła nie jest niczym skomplikowanym. W rzeczywistości jednak, może nastręczyć nie lada trudności. Musi być bowiem idealnie dopasowane nie tylko do naszych osobistych preferencji, ale również komponować się wielkością, kształtem czy kolorem szkła do pomieszczenia, w którym zajmie zaszczytne miejsce. Nie bez znaczenia pozostaje także pozycja ustawienia. Podpowiadamy zatem, czym się kierować podczas wyboru lustra do sypialni?

Ważny jest kształt

Kształt lustra jest niezwykle istotnym wyznacznikiem z punktu widzenia całej aranżacji pomieszczenia. Tak jak przy wyborze umeblowania, tak i w tym przypadku – ważnym jest, aby pasowało do zadanej stylistyki pomieszczenia. Dużą rolę odgrywa położenie – pionowe lub poziome. W sytuacji, gdy lustro ma znajdować się nad łóżkiem, komodą czy toaletką, lepszym wyborem będzie montaż poziomy. Umiejscowione w ten sposób optycznie powiększy przestrzeń. Jeśli jednak zależy nam, aby lustro obejmowało całą naszą sylwetkę, wtenczas lepszym rozwiązaniem będzie montaż pionowy. Zamontowane w drzwiach szafy lub designersko oparte o ścianę – pomysłów jest wiele. Na uwagę w tym zakresie zasługuje model New York, o prostej formie pozbawionej dodatków, pasującej do wielu aranżacji.
sypialnia z lustrem na całej ścianie

Nie zapomnij o ramie!

Podczas poszukiwania idealnego lustra do sypialni, nie można zapominać, jak ważnym elementem jest rama. Musi bowiem korespondować z resztą wyposażenia. Jasne, minimalistyczne aranżacje zaprzyjaźnią się z jednokolorowymi, oszczędnymi w formie ramami.
Z kolei we wnętrzach zaprojektowanych z dbałością o przepych, bogactwo i luksusowe detale, na uwagę zasługują zdobione ramy, nie mające nic wspólnego z minimalistycznym ujęciem.

sypialnia z designerskim lustrem wiszącym

Kwadratowe, prostokątne, a może owalne zwierciadła, utrzymane w asymetrycznych rozmiarach? Wybór luster jest na tyle bogaty, że z pewnością każdy odnajdzie dla siebie model idealny.