Oświetlenie a styl pomieszczenia – jak dobrać właściwe lampy?

Oświetlenie a styl pomieszczenia – jak dobrać właściwe lampy?
W urządzaniu wnętrz, nic nie może być przypadkowe. Każdy mebel, ozdoba czy też najdrobniejszy detal musi harmonizować z całością. Dotyczy to zarówno elementów wyposażenia, jak i oświetlenia. Aby zatem ułatwić trafny dobór lamp do poszczególnych trendów, pomocny będzie nasz poradnik.

 

Oświetlenie do wnętrz vintage

 

Lampy korespondujące z tą stylistyką mają przede wszystkim podkreślić osobliwy klimat i sprawić, że wnętrze, w jakim się znajdują, zyskają wyjątkowej oprawy – bez względu na porę dnia. Należy jednak pamiętać, że oświetlenie vintage nawiązuje swoją formą do ubiegłych lat. Wyróżnia je stonowana kolorystyka, która w szczególnej mierze przyciąga uwagę osób zmęczonych krzykliwymi i awangardowymi kolekcjami.

 

Kilka inspiracji:
https://bbhome.pl/lampy/lampy-podlogowe/lampa-podlogowa-z-wysiegnikiem-frandsen-lobby-black-matt-183cm/.Przytoczone lampy w stylu vintage emitują ciepły, kojący blask, sprzyjający budowaniu pozytywnej atmosfery spokoju i intymności.

salon w stylu vintage

Oświetlenie do wnętrz glamour

 

Co najbardziej charakteryzuje pomieszczenia glamour? Przede wszystkim wszechobecny blask, kryształy i szeroko pojęty przepych, który sprawia, że pomieszczenie nie tylko nabiera szlachetnego, ale głównie stylowego wyrazu. Stawiając na wyjątkowe oprawy świetlne, podkreślimy zamiłowanie do kosztownych, luksusowych dodatków. Kryształowe lampy bowiem idealnie sprawdzą się w tym zakresie. Lampy glamour szczególnie polecane są do nowocześnie urządzonych wnętrz, w których obok monumentalnych żyrandoli, miejsce znajdą modele stołowe, podłogowe czy kinkiety.

żyrandol glamour

Kilka inspiracji:
https://bbhome.pl/lampy/kinkiety/kinkiet-eichholtz-vittoria-gold-33x17x325-cm/,
https://bbhome.pl/lampy/zyrandole/zyrandole-krysztalowe/zyrandol-krysztalowy-na-21-zarowek-egmont-crystal/.

Oświetlenie do wnętrz nowojorskich

 

Ład, porządek, harmonia i symetria – to cechy charakterystyczne decydujące o stylistyce nowojorskiej. Jeśli zatem pragniemy utożsamić swoje mieszkanie do przestrzeni prosto z holywoodzkich filmów, najprostszym zabiegiem będzie powieszenie lamp parami. Oprócz kinkietów, ważne miejsce zajmuje światło górne oraz lampy podłogowe, które oddzielają strefy, kreując w nich osobliwy klimat. W nowojorskich mieszkaniach największy udział stanowi oświetlenie. Nie możemy zatem na nim oszczędzać. Wyrafinowana aranżacja bazująca na funkcjonalności gwarantowana.

salon - styl nowojorski