Oświetlenie stołu w jadalni – na co zwracać uwagę przy zakupie lampy wiszącej?

Oświetlenie stołu w jadalni – na co zwracać uwagę przy zakupie lampy wiszącej?
Właściwie przemyślane i przygotowane oświetlenie jest czymś, co może wiele zmienić w wyglądzie pomieszczenia. Coraz popularniejsze, zamiast klasycznego oświetlenia górnego w centralnej formie, jest oświetlenie strefowe. Pozwala ono dopasować lampę do każdego miejsca w naszym domu, a przez to właściwie oświetlić zarówno jadalnię, jak i miejsce do wypoczynku czy gabinet.
Doskonałym pomysłem w tym kontekście jest stworzenie nastrojowego miejsca do jedzenia poprzez wykorzystanie lampy wiszącej. Mowa tutaj nie tylko o klasycznej jadalni, ale również oświetleniu np. nad stołem w salonie, gdzie gromadzimy się z gośćmi czy miejsca na tarasie albo w oranżerii. Dobrze dobrana lampa wisząca może być tutaj świetnym rozwiązaniem – jak ją jednak dobrać?Nowoczesna lampa wisząca do jadalni

Ozdobność a funkcjonalność

Na pewno sporo osób zastanawia się, jak pogodzić ozdobność lampy z jej funkcjonalnością. Na szczęście czasy, kiedy było to nie do pogodzenia już dawno minęły. Dziś praktycznie większość lamp wiszących cenionych firm łączy obie te cechy, najczęściej oferując również dobre źródło światła. Świetnym przykładem na to jest lampa wisząca Eichholtz Infinity Black, która łączy surowy charakter metalowych elementów z elegancją pełnego szkła, a jednocześnie gwarantuje dobre oświetlenie stołu w jadalni. Warto tylko pamiętać, że w takiej sytuacji nie wieszamy lampy standardowo 2 metry nad ziemią – 1,5 metra to zdecydowanie wystarczająca wysokość.

Designerska lampa wisząca Eichholtz do jadalni

Elegancja czy prostota?

Na pewno jednym z wyborów, których musimy dokonać, jest zdecydowanie się na lampę wystawną, w bogatym stylu, taką choćby jak lampa wisząca Gypsy Gold Black, albo na coś o wiele prostszego. Lampa o niezwykłym charakterze na pewno doda wnętrzu interesującego wyglądu. Dobrze sprawdzi się wszędzie tam, gdzie stawiamy na dodatki w klasycznej formie, np. złotych barwach z dodatkami uniwersalnych kolorów. Z kolei prosta lampa wisząca jak Eichholtz Azure Silver będzie idealnym rozwiązaniem do wnętrz nowoczesnych, minimalistycznych czy nawet w skandynawskim stylu. Podkreśli prostotę wnętrza, a jednocześnie nie będzie stanowiła punktu odciągającego uwagę od innych dekoracji czy dodatków.

Lampa wisząca Eichholtz w nowoczesnej jadalni

A co w oranżerii?

Jeśli większość posiłków jemy w oranżerii, to tam również warto zainwestować w odpowiednie oświetlenie. Dla fanów tradycyjnych, nieco surowych klimatów świetnym wyborem będzie lampa wisząca Eichholtz Commodore Rect – metal połączony z imitacjami świec nada niezwykłego charakteru i podkreśli przejściowy charakter oranżerii między światem zewnętrznym, a przytulnym domem. Jej bardziej nowoczesną formę przejawia lampa wisząca Chains – tutaj metal i szkło zostały połączone w bardziej innowacyjny sposób.
Dobrze dobrana lampa wisząca nad stołem w jadalni czy oranżerii będzie praktycznym i estetycznym dodatkiem do wnętrza. Wystarczy wybrać styl i uzupełnić ją o właściwe żarówki.