Pocztówki z podróży, czyli witaj w mieszkaniu podróżnika!

Pocztówki z podróży, czyli witaj w mieszkaniu podróżnika!

Podróże kojarzą nam się z zapachami, smakami i sercem pełnym emocji, które chłonie całym sobą nowe doświadczenia, nowe krajobrazy, nowe spojrzenie na świat. Podróżom towarzyszy stałe zaciekawienie, ekscytacja i oczarowanie. Te emocje, tak bogate i różnorodne, warto przechowywać w sobie, pielęgnować i dzielić się nimi z otoczeniem, by stanowiły intensywny doping na resztę dni. Dlatego też wcale nas nie dziwi, że projektanci miłują się często w motywach podróżniczych, chcąc tę feerię emocji, ze smakiem i wyczuciem przenieść do mieszkań. Czy da się przemycić do domu zapachy i smaki z dalekich podróży? Dziś zdradzamy, jak to uczynić.

Mieszkanie w stylu etno, czyli podróż na co dzień

Wśród wnętrz, które mają swój rodowód w podróżach, dość wyraźne miejsce zaznaczają aranżacje w duchu etno. Inspirowane Dalekim Wschodem, Afryką czy Ameryką Łacińską, są intensywne, prawdziwe i mocno indywidualne. Niewiele trzeba, by przestrzeń przywodziła na myśl zapach szafranu i imponowała bogactwem kolorów jak z tureckiego targu. Tu ważne są prawdziwe, niestylizowane meble, wykonane z naturalnych materiałów. Grubo ciosane komody z drewna bukowego czy orzecha włoskiego i sofa w kolorze burgundowym, dywan z motywem marokańskiej koniczyny i lustra nowoczesne, choć wyrwane jakby z baśni o Aladynie i latającym dywanie, ukoją zmysły i sprawią, że wspomnienia z podróży, otoczą Cię na co dzień. Ta stylistyka, inspirowana podróżą w dalekie regiony, “ukochała” bogate ornamenty, motywy roślinne i niebanalne kolory. To tutaj z powodzeniem wprowadzisz sułtańską fuksję, tajemnicze bordo i szlachetne złoto. Designerskie kinkiety w czarnym kolorze z elementami złota czy miedzi, sprawią, że salon tak urządzony, nabierze atmosfery tajemnicy i przeniesie nas na Bliski Wschód. Taka przestrzeń nieustannie pobudza zmysły.

Dodatki i meble do mieszkania podróżnika, które tworzą klimat

Tworząc projekty mieszkań, warto inspirować się motywem podróży, który jest metaforą życia człowieka. Dom to miejsce szczególne i tworzy wspomnienia. Dlatego niezależnie od tego, czy chcesz przywołać w mieszkaniu pachnącą lawendą Prowansję, morski i rześki urok prosto z Hamptons, oliwne gaje Włoch czy radość Greków, kosztujących uzo, otaczaj się fotografiami, które przywołują na myśl piękne chwile. Zdjęcia wyeksponowane na konsoli, na ścianie, muszą zyskać piękną oprawę. Ramki Eichholtz będą podkreślać urok przeżytych chwil i zachęcać do wyboru nowych destynacji. Jeśli w naszym domu brakuje naturalnego światła, warto zadbać o designerskie kinkiety, które podkreślą pamiątki z wojaży. Przestrzeń podróżnika to także rośliny, które niezależnie od odwiedzanego regionu, zawsze kojarzą się ze świeżością, radością i życiem, które rozkwita bujnie. Dlatego oprócz kwiatów, stawiamy na tkaniny z motywem roślin – dywan w kwiaty będzie ożywczy i pobudzający jak włoska kawa o poranku, imponując miękkością i świetnym wykonaniem, które docenią nawet najbardziej wymagający podróżnicy.