Pocztówki z podróży, czyli witaj w mieszkaniu podróżnika!

Pocztówki z podróży, czyli witaj w mieszkaniu podróżnika!

Pocztówki z podróży, czyli witaj w mieszkaniu podróżnika!

Podróże kojarzą nam się z zapachami, smakami i sercem pełnym emocji, które chłonie nowe doświadczenia, krajobrazy i spojrzenie na świat. Podróżom towarzyszy stałe zaciekawienie, ekscytacja i oczarowanie. Te emocje, tak bogate i różnorodne, warto przechowywać w sobie, pielęgnować i dzielić się nimi z otoczeniem. Dlatego też wcale nas nie dziwi, że projektanci miłują się często w motywach podróżniczych, chcąc tę feerię emocji, ze smakiem i wyczuciem przenieść do mieszkań. Czy da się przemycić do domu zapachy i smaki z dalekich podróży? Dziś zdradzamy, jak to uczynić.

Mieszkanie w stylu etno, czyli podróż na co dzień

Wśród wnętrz, które mają swój rodowód w podróżach, dość wyraźne miejsce zaznaczają aranżacje w duchu etno. Inspirowane Dalekim Wschodem, Afryką czy Ameryką Łacińską, są intensywne, prawdziwe i mocno indywidualne. Niewiele trzeba, by przestrzeń przywodziła na myśl zapach szafranu i imponowała bogactwem kolorów jak z tureckiego targu. Tu ważne są prawdziwe, niestylizowane meble, wykonane z naturalnych materiałów. Grubo ciosane komody z drewna bukowego czy orzecha włoskiego i sofa w kolorze burgundowym, dywan z motywem marokańskiej koniczyny i lustra nowoczesne, choć wyrwane jakby z baśni o Aladynie i latającym dywanie, ukoją zmysły i sprawią, że wspomnienia z podróży, otoczą Cię na co dzień. Ta stylistyka, inspirowana podróżą w dalekie regiony, “ukochała” bogate ornamenty, motywy roślinne i niebanalne kolory. To tutaj z powodzeniem wprowadzisz sułtańską fuksję, tajemnicze bordo i szlachetne złoto. Designerskie kinkiety w czarnym kolorze z elementami złota czy miedzi, sprawią, że salon tak urządzony, nabierze atmosfery tajemnicy i przeniesie nas na Bliski Wschód. Taka przestrzeń nieustannie pobudza zmysły.

Dodatki i meble do mieszkania podróżnika, które tworzą klimat

Tworząc projekty mieszkań, warto inspirować się motywem podróży, który jest metaforą życia człowieka. Dom to miejsce szczególne i tworzy wspomnienia. Dlatego niezależnie od tego, czy chcesz przywołać w mieszkaniu pachnącą lawendą Prowansję, morski urok prosto z Hamptons, oliwne gaje Włoch czy radość Greków, kosztujących uzo, otaczaj się fotografiami, które przywołują na myśl piękne chwile. W związku z tym zdjęcia wyeksponowane na konsoli, na ścianie, muszą zyskać piękną oprawę. Ramki Eichholtz będą podkreślać urok przeżytych chwil i zachęcać do wyboru nowych destynacji. Jeśli w naszym domu brakuje naturalnego światła, warto zadbać o designerskie kinkiety, które podkreślą pamiątki z wojaży. Przestrzeń podróżnika to także rośliny, które niezależnie od odwiedzanego regionu, zawsze kojarzą się ze świeżością, radością i życiem, które rozkwita. Dlatego oprócz kwiatów, stawiamy na tkaniny z motywem roślin.  Dywan w kwiaty będzie ożywczy imponując miękkością i świetnym wykonaniem, które docenią nawet najbardziej wymagający podróżnicy.