Poznaj trendy w aranżacji wnętrz na rok 2020

Poznaj trendy w aranżacji wnętrz na rok 2020

Poznaj trendy w aranżacji wnętrz na rok 2020

Wnętrzarskie trendy 2019 roku, chociaż zmieniały się niemal co miesiąc, pozostawały w duchu minimalistycznych, funkcjonalnych rozwiązań. Królował znany nam od kilku dobrych sezonów styl minimalistyczny. Można było również zauważyć duży zwrot ku naturze. I choć w 2020 roku będziemy wnosić do naszych wnętrz jeszcze więcej roślin, to nie będzie już tak skromnie i surowo. Poznajcie nasze ulubione trendy w aranżacji wnętrz na nadchodzące dwanaście miesięcy!

Odejście od surowych wnętrz

To niemałe zaskoczenie dla miłośników prostych rozwiązań, które są solidną bazą dla każdego pomieszczenia. W 2020 roku przewidujemy zwrot ku bogatszym zdobieniom, masywniejszym meblom i naturalnym materiałom. Wzrośnie popularność marmuru, aksamitu oraz złota. Nie spodziewajmy się jednak rewolucji – cały czas będzie oszczędnie, ale z drobnym mrugnięciem oka. Ten rok będzie dobrym czasem na pożegnanie się z szarymi, nudnymi tekstyliami i wybranie czegoś w bardziej żywych kolorach. Będziemy mogli też bardziej poszaleć z dodatkami. W naszym sklepie z wyposażeniem wnętrz znajdziecie dekoracje, które zainspirują Was do urozmaicenia swoich salonów czy sypialni.

Oszałamiające lampy

2020 rok to doskonały moment na wymianę oświetlenia. Odchodzimy bowiem od  funkcjonalizmu na rzecz zdobień. Królować będą designerskie abażury na przykuwających wzrok lampach stojących oraz nowoczesne kinkiety. Dla większego spersonalizowania swojego pomieszczenia warto będzie pomyśleć także nad abażurem na zamówienie. Dominują wśród nich kolory klasyki – czerń, biel i beż. Godne uwagi są, chociażby lampy Eichholtz, których wielkość i kształt można z łatwością dobrać do własnych potrzeb.

Wzory etniczne

Kolory ziemi, takie jak beż, jasny brąz, czekolada czy khaki oraz dodatki inspirowane stylem afrykańskim to gorący trend nadchodzącego roku. Stonowane barwy będą królować zarówno jako modne kolory mebli wypoczynkowych, jak i tekstyliów oraz dywanów. Półki sklepów z wyposażeniem wnętrz uginać się będą od mosiężnych lub drewnianych dekoracji: figurek, mis w etnicznym klimacie, designerskich abażurów, a nawet dekoracyjnych luster w ramach z naturalnego drewna.

Trend eko w natarciu

Prostota, naturalność i jeszcze więcej roślin niż w poprzednim roku – tak w kilku słowach można opisać wnętrza w nadchodzącym 2020 roku. Trend ekologiczny nie odchodzi do lamusa. Wręcz przeciwnie – świadomość konsumencka stale wzrasta. Tak, jak wzrasta zapotrzebowanie na dekoracje wykonane ręcznie. Zapowiadamy popularność ceramiki, materiałów z odzysku oraz idei zero waste. Jeśli nie jesteśmy najlepszymi ogrodnikami, dobrze będzie zaopatrzyć się w naszym sklepie z wyposażeniem wnętrz w sztuczne kwiaty i liście – na przykład modne monstery. Posłużą na lata!