Przygotuj dom na Święta

Przygotuj dom na Święta

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Budzą ciepłe emocje, sprawiając, że rzeczywistość nabiera innego wymiaru. Tego metafizycznego, mistycznego, duchowego. Tę atmosferę warto pielęgnować, uprzednio znajdując możliwości jej wykreowania. Nasz sklep z wyposażeniem wnętrz przychodzi Wam z pomocą, wybierając najlepsze propozycje dekoracji świątecznych, dzięki którym dom nabierze blasku i stanie się cudownym miejscem – gotowym, by wspólnie się wzruszyć i śmiać. Będzie też przywodził na myśl chatkę Świętego Mikołaja. Jak zatem przygotować mieszkanie na święta, aby wyczarować magiczną atmosferę?

Magia Świąt Bożego Narodzenia – jak ją wykreować?

 Święta Bożego Narodzenia nie mogą odbyć się bez choinki. Jest symbolem tego magicznego czasu, choć w kościele katolickim została za niego uznana dopiero pod koniec XIX w., zastępując szopki. Choinka stanowi centrum – to wokół niej gromadzi się rodzina, to pod nią Mikołaj zostawia prezenty. Chcąc przygotować dom na święta, postaw na model, który złudzenia przypomina drzewko przywiezione z lasu. Obsypane śniegiem z gęstym igliwiem i prawdziwym pniem. Nasz sklep z wyposażeniem wnętrz poleca Wam drzewka z solidną podstawą, imitującą prawdziwe polano, co przywodzi na myśl ośnieżony las. Kryształki, którymi pokryto gałązki, będą odbijać światło świec i delikatne światło, w blasku którego będzie się toczyło rodzinne spotkanie. Tego typu choinka nie jest wymagająca i samo w sobie wnosi do domu ciepło i blask, które kojarzą się ze świętami. Aż chce się zasiąść w zapraszającym do odpoczynku fotelu uszaku i ją podziwiać! Warto jednak przyozdobić ją delikatnymi akcesoriami – sama w sobie jest na tyle piękna, że nie można przesadzić jednak z dodatkami. Jako że choinka jest symbolem światła i nadziei, a tradycyjnie była zdobiona świecami czy kolorowymi lampkami, warto postawić unikatowe dekoracje. Jakie?

Kolorystyka Świąt Bożego Narodzenia – na co postawić?

Najbardziej klasyczne połączenia barw, które przywodzą na myśl święta, to czerwień, zieleń, złoto i srebro. To kolorystyka, która zawsze jest modna, niezależnie od trendów. Polecamy Wam bombki o złotym, bogatym wykończeniu, które tworzą efekt światłocienia. Ówczesna moda jest dość liberalna, dlatego promuje zarówno klasyczne bombki w formie kul, jak i akcesoria o różnych kształtach. Pięknie wyglądają np. wykonane w złocie jednorożce. Ponadto ozdoby, w których wykorzystano brokat, cyrkonie i różne faktury, powodują, że światło pochodzącego z oświetlenia centralnego, designerskich kinkietów, lampek choinkowych odbija się w lustrach dekoracyjnych. Te zastosowano w salonie, by powiększyć optycznie przestrzeń i dla podkreślenia eleganckiej stylistyki, a całość z dekoracji tworzy piękny mariaż w duchu świąt. Dzięki temu dom otula sielska atmosfera. Dość powiedzieć, że ozdoby idealnie odnajdą się w zestawieniu z dekoracjami w czerwieni, tworząc elegancką i stylową formę.

Całość warto podkreślić, powtarzając przyjętą, dominującą kolorystykę w salonie i domu. Dlatego złoto i czerwień niech powrócą w serwetkach, które pojawią się na świątecznej kolacji, świecach. Je warto rozstawić nie tylko na stole, ale również wpleść jako elementy dekoracyjne na witrynach czy regale. Ten spójny efekt uzyskamy, włączając je w naturalne otoczenie domu – meble, akcesoria, elementy, które kojarzą się ze świętami. Wianek z czerwonej jagody, gwiazdy betlejemskie na klipsie, które z łatwością zaadoptujemy do każdej scenerii, przypinając do rolet czy zasłon w salonie, stworzą tę cudowną atmosferę, przygotowując dom na prawdziwie rodzinne spotkanie.