Przygotuj dom na Święta

Przygotuj dom na Święta

Przygotuj dom na Święta …

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Budzą ciepłe emocje, sprawiając, że rzeczywistość nabiera innego wymiaru. Tego metafizycznego, mistycznego, duchowego. Tę atmosferę warto pielęgnować, uprzednio znajdując możliwości jej wykreowania. Nasz sklep z wyposażeniem wnętrz przychodzi Wam z pomocą, wybierając najlepsze propozycje dekoracji świątecznych, dzięki którym dom nabierze blasku i stanie się cudownym miejscem – gotowym, by wspólnie się wzruszyć i śmiać. Będzie też przywodził na myśl chatkę Świętego Mikołaja. Jak zatem przygotować mieszkanie na święta, aby wyczarować magiczną atmosferę?

Magia Świąt Bożego Narodzenia – jak ją wykreować?

Święta Bożego Narodzenia nie mogą odbyć się bez choinki. Jest symbolem tego magicznego czasu, choć w kościele katolickim została za niego uznana dopiero pod koniec XIX w., zastępując szopki. Choinka stanowi centrum – to wokół niej gromadzi się rodzina, to pod nią Mikołaj zostawia prezenty. Chcąc przygotować dom na święta, postaw na model, który złudzenia przypomina drzewko przywiezione z lasu. Obsypane śniegiem z gęstym igliwiem i prawdziwym pniem. Aż chce się zasiąść w zapraszającym do odpoczynku fotelu uszaku i ją podziwiać! Warto jednak przyozdobić ją delikatnymi akcesoriami – sama w sobie jest na tyle piękna, że nie można przesadzić jednak z dodatkami. Jako że choinka jest symbolem światła i nadziei, a tradycyjnie była zdobiona świecami czy kolorowymi lampkami, warto postawić unikatowe dekoracje. Jakie?

Kolorystyka Świąt Bożego Narodzenia – na co postawić?

Najbardziej klasyczne połączenia barw, które przywodzą na myśl święta, to czerwień, zieleń, złoto i srebro. To kolorystyka, która zawsze jest modna, niezależnie od trendów. Polecamy Wam bombki o złotym, bogatym wykończeniu, które tworzą efekt światłocienia. Ówczesna moda jest dość liberalna, dlatego promuje zarówno klasyczne bombki w formie kul, jak i akcesoria o różnych kształtach. Pięknie wyglądają np. wykonane w złocie jednorożce. Ponadto ozdoby, w których wykorzystano brokat, cyrkonie i różne faktury, powodują, że światło pochodzącego z oświetlenia centralnego, designerskich kinkietów, lampek choinkowych odbija się w lustrach dekoracyjnych. Te zastosowano w salonie, by powiększyć optycznie przestrzeń i dla podkreślenia eleganckiej stylistyki, a całość z dekoracji tworzy piękny mariaż w duchu świąt. Dzięki temu dom otula sielska atmosfera. Dość powiedzieć, że ozdoby idealnie odnajdą się w zestawieniu z dekoracjami w czerwieni, tworząc elegancką i stylową formę.

Całość warto podkreślić, powtarzając przyjętą, dominującą kolorystykę w salonie i domu. Dlatego złoto i czerwień niech powrócą w serwetkach, które pojawią się na świątecznej kolacji, świecach. Je warto rozstawić nie tylko na stole, ale również wpleść jako elementy dekoracyjne na witrynach czy regale. Ten spójny efekt uzyskamy, włączając je w naturalne otoczenie domu – meble, akcesoria, elementy, które kojarzą się ze świętami. Wianek z czerwonej jagody, gwiazdy betlejemskie na klipsie, które z łatwością zaadoptujemy do każdej scenerii, przypinając do rolet czy zasłon w salonie, stworzą tę cudowną atmosferę, przygotowując dom na prawdziwie rodzinne spotkanie.