Sofy rozkładane – kompromis między funkcjonalnością i designem w niewielkich mieszkaniach

Sofy rozkładane – kompromis między funkcjonalnością i designem w niewielkich mieszkaniach
Zaprojektowanie funkcjonalnej i zarazem przyjemnej dla oka aranżacji w niewielkich mieszkaniach czy małych salonach może być nie lada wyzwaniem. Na szczęście jest na to rozwiązanie w postaci sof rozkładanych, które w ciągu dnia przyjmują postać wygodnego siedziska do oglądania telewizji czy spędzania czasu w rodzinnym gronie, a wieczorem zamieniają się w komfortowe, nastrajające do odpoczynku łóżko. Jeśli zatem stoimy przed koniecznością urządzenia kawalerki lub niewielkiego pomieszczenia, sofa rozkładana będzie strzałem w dziesiątkę – zarówno pod kątem funkcjonalnym, jak i estetycznym.

 

Sofa z funkcją spania

 

Szukając idealnego mebla, musimy pamiętać o kilku czynnikach. Sofa nie tylko powinna wyróżniać się wygodą i komfortem użytkowania, ale również trwałością i odpowiednim dopasowaniem do wnętrza. Nie bez znaczenia pozostają również wymiary. Kanapa bowiem, po rozłożeniu, musi zapewnić przestrzeń do swobodnego przemieszczania się. Należy zatem dokładnie sprawdzić, ile miejsca w swoim mieszkaniu można przeznaczyć na rozkładaną sofę, aby utworzyć wygodny kącik wypoczynkowy. Rozważając zakup tegoż mebla, należy wziąć pod uwagę swoje potrzeby i oczekiwania. Należy się zastanowić, czy lepszym wyborem będzie sofa dwuosobowa, trzyosobowa, a może narożnik z funkcją spania.

sofa rozkładana trivento

 

Systemy rozkładania

 

Sofy wyposażone są w system rozkładania kanapy i pojemnik na pościel. Aby zatem nie żałować zakupu, warto sprawdzić w sklepie jak działają. Szczególnie, jeśli będą użytkowane codziennie. W tym wypadku również rodzaj zastosowanych w konstrukcji materiałów zasługuje na ocenienie. Co ważne, nie wszystkie tego typu łóżka posiadają skrzynię na pościel. A ta oczywiście jest niezbędna do chowania kołder i poduszek. Warto zatem sprawdzić, czy występuje na wyposażeniu, aby oszczędzić sobie późniejszego kłopotu związanego z jej przechowywaniem.

sofa rozkładana Bari Furninova

 

Jakieś propozycje?

Meblem do zadań specjalnych będzie sofa rozkładana Bari MTI Furninovahttps://bbhome.pl/meble/sofy/sofa-rozkladana-bari-mti-furninova/, która idealnie sprawdzi się w każdym mieszkaniu, bez względu na rodzaj zastosowanej stylistyki. Uniwersalne wzornictwo w połączeniu z wygodnym siedziskiem – i czegoż chcieć więcej? Wyposażona w wygodny stelaż belgijski, z materacem piankowym w zestawie. Idealna do codziennego, jak i okazjonalnego użytkowania. Funkcjonalność, estetyka i łatwa w utrzymaniu czystości tapicerka zaspokoi oczekiwania wszystkich osób, które cenią jakość na najwyższym poziomie.

sofa Bari Furninova z pojemnikiem na pościel

 

Mając do zagospodarowanie nieco większą przestrzeń, możemy wybrać model Triventohttps://bbhome.pl/meble/sofy/sofa-rozkladana-z-pojemnikiem-na-posciel-trivento-mti-furninova/, który w niebywały sposób łączy elegancję, minimalizm i praktyczne zastosowanie. Dostępny w różnych konfiguracjach.