Stolik typu konsola – do jakich wnętrz pasuje?

Stolik typu konsola – do jakich wnętrz pasuje?
Konsola to niewątpliwie ten rodzaj mebli, który przywołuje na myśl skojarzenia klasycznego, efektownego designu z kroczącym luksusem i prestiżem. Te niewielkie w swoim wyrazie toaletki pasują do niemal każdego wnętrza, co stanowi o kolejnym ich atucie. Wiele uzależnione jest od panującej aranżacji, dzięki czemu zarówno atrakcyjnie prezentują się na wyposażeniu sypialni, salonu, jak i reprezentacyjnego przedpokoju. Aby tego było mało, producenci oferują szeroki wybór konsol, utrzymanych w różnorodnej stylistyce. W rezultacie idealny model znajdą dla siebie zarówno miłośnicy industrialnych, chłodnych w wyrazie pomieszczeń, jak również ukierunkowani na szeroko pojęty przepych pasjonaci glamour.

Konsola Eichholtz Belgo Gold

Mebel, który urozmaici przestrzeń

Wielu osobom wydaje się, że stolik typu konsola zarezerwowany jest wyłącznie do zaprojektowanych w starym stylu pomieszczeń. Nic bardziej błędnego! Te niezwykle efektowne meble idealnie komponują się z każdym wnętrzem. Z racji swojego uniwersalnego zastosowania, z dumą goszczą  w wielu polskich domach, podkreślając zamiłowanie domowników do nieszablonowych dodatków. We wnętrzach, w których panuje wystrój glamour, idealną propozycją będzie klasyczna konsola, utrzymana na rzeźbionych nóżkach i froncie. Idealnie sprawdzą się modele imitujące stare złoto lub srebro. W nowoczesnych aranżacjach prym wiedzie proste, ukierunkowane na minimalizm wyposażenie, wykonane ze stali z dodatkiem szkła, np. model Palmer marki Eichholtz, podczas gdy w romantycznych przestrzeniach prowansalskich na szczególną uwagę zasługują delikatnie zdobione konsole – Queens.

Gdzie postawić?

Jak zostało to już wcześniej wspomniane, stolik typu konsola znajduje wszechstronne zastosowanie. Niemniej jednak, największą popularnością cieszy się umiejscowiony w salonie, choć nie brakuje pasjonatów, dla których ów mebel równie dobrze prezentuje się na wyposażeniu jadalni. Najczęściej pełni funkcję mini baru, na którym umieszczane się wykwintne alkohole lub rolę bufetu, zwłaszcza na rodzinnych spotkaniach. To jednak nie jedyne zastosowanie stolika. Nie możemy zapominać, że równie efektownie wygląda w przedpokoju, pełniąc wiele zadań. Może przyjmować postać reprezentacyjnego dodatku, na którym ustawione będą rodzinne fotografie, wazony ze świeżo ściętymi kwiatami lub efektowne świeczniki. Ten klasyczny w swym wyrazie mebel, przyjmuje wiele odsłon, dzięki czemu może być wykorzystany tak, jak podpowiada to wyobraźnia dekoratora.