Stoliki kawowe … Jesienne wieczory przy stoliku kawowym

Stoliki kawowe … Jesienne wieczory przy stoliku kawowym

Stoliki kawowe są integralnym elementem, budującym strefę relaksu w salonach. Niezależnie od tego, czy nasze mieszkanie urządzone jest w stylu modernistycznym, klasycznym, czy industrialnym postawisz na nich ulubioną kawę. Stoliki kawowe nowoczesne, ale także te w stylu modern, retro, czy klasyczne, wykonane ze szkła, drewna lub z elementami metalowymi wraz z fotelami, miękką kanapą i puszystym dywanem, stworzą miejsce, w którym jesienny wieczór będzie upływał w sielskiej, przytulnej atmosferze. Jak jednak wybrać stolik, który zachwyci designem, spełniając także i tę pragmatyczną funkcję? Dziś przy kubku aromatycznej kawy z mlekiem opowiemy Wam, o czym pamiętać, wybierając stoliki kawowe.

Stolik kawowy – must have w Twoim salonie! 

Projektując strefę relaksu w salonie, warto pamiętać, żestolik kawowy będzie również pełnił rolę praktyczną. Aby spełniał standardy funkcjonalności, dobrze, by stoliki kawowe drewniane, czy wykonane z metalu, szkła lub marmuru, posiadały wysokość oscylującą wokół 45 – 50 cm. 45 cm to również optymalna długość, która pozwala na swobodne przemieszczanie się pomiędzy stolikiem a sofą, narożnikiem czy fotelem. Z kolei, aby uzyskać balans pomiędzy przestrzenią a meblami wykorzystaj stolik odpowiadający połowie bądź maksymalnie dwóm trzecim długości sofy. Wówczas niezależnie od tego, czy wykorzystasz modele okrągłe, świetne do futurystycznych wnętrz, czy stoliki nowoczesne, odnajdujące się także w przestrzeniach eklektycznych – każdy z nich spełni swoją funkcję.
Wykorzystując np. stoliki o obłym kształcie i łącząc je z pikowaną kanapą, uzyskasz połączenie w stylu modern classic. Jeśli postawisz dwa stoliki-bliźniaki, możesz je zsunąć, by stworzyć większą powierzchnię blatu. Mobilność  i lekkość konstrukcji pozwoli bowiem dowolnie zmieniać położenie stolika. Stolik pomocniczy posłuży jako podstawka pod kawę, półka na książki czy blat eksponujący galerię fotografii.

Stolik kawowy w stylu glamour – jak wybrać najlepszy? 

Jeśli Twoja przestrzeń zwraca się ku glamour i eksponuje elementy błyszczące, a kinkiety z biżuteryjnym wykończeniem, stalowe ramy obrazów, luksusowe świeczniki, czy lustra w pięknych, lustrzanych ramach, stanowią klamrę kompozycyjną, możesz postawić na stoliki kawowe okrągłe wykonane z hartowanego szkła, z podstawą z metalu. Staną się one integralnym elementem przestrzeni, nie wysuwając się na pierwszy plan. Pozwolą również wyeksponować niecodzienny, ekskluzywny dywan z mięsistym runem, tworzącym dynamiczny wzór. Stoliki kawowe nowoczesne, pozbawione kantów, w odcieniu zacnej czerni, docenią też użytkownicy posiadający dzieci, które lubią eksplorować świat. Obłe wykończenia nie stanowią potencjalnego zagrożenia dla małych podróżników. Łącząc design, z bezpieczeństwem, możesz cieszyć się przestrzenią w stylu glamour. Luksusową i przyjazną! Całość niech podkreślą szczęśliwi domownicy, cieszący się z bycia razem.