Styl Modern Classic

Styl Modern Classic

Styl Modern Classic …

Pojawił się znienacka, jako określenie połączenia wszystkiego, co do tej pory znaliśmy. Czerpie z tradycji europejskiego art déco, stylu wiktoriańskiego, a nawet kultury rzymskiej i greckiej. Proponuje nam jednak pewien subtelny twist – jest bardzo klasycznie, a jednocześnie nowocześnie. Dzisiaj podpowiadamy, czym cechuje się styl modern classic i jak można wprowadzić go do swojego salonu.

Modern Classic pławi się w luksusach

Wnętrza urządzone w stylu modern classic na pierwszy rzut oka wydają się bardzo bogate. I takie w istocie powinny być. Nie przydadzą nam się więc proste, minimalistyczne meble w stylu skandynawskim. Można natomiast do woli szaleć z tapicerowanymi welurem sofami oraz meblami z naturalnych materiałów jak drewno czy kamień. Doskonale pasują do takich wnętrz nowoczesne dywany. Elementy oświetlenia powinny służyć jako dekoracje. W naszym sklepie z wyposażeniem wnętrz znajdziesz szeroki wybór designerskich abażurów, ozdobnych lamp oraz nowoczesnych kinkietów do salonu i nie tylko.

Wszystkie odcienie klasyki

Modern Classic to zestawienie modnych obecnie barw w neutralnych odcieniach z intensywnymi, ponadczasowymi kolorami. Styl ten pozwala łączyć więc ze sobą biel, szarość i beż jako tło (na przykład na ścianach, podłogach, czy meblach) z mocnymi, bardzo intensywnymi akcentami: bordowym, granatowym, czarnym, a nawet ciemną czekoladą (szczególnie w postaci mebli wypoczynkowych oraz dekoracji). Niezwykle charakterystycznymi dla tego stylu kolorami są złoto i srebro – przepięknie prezentują się na przykład jako akcent na designerskich abażurach. Dobrze jednak pamiętać, że modern classic nie lubi przesady – najlepiej stworzyć neutralną bazę, a potem dobierać odważniejsze dodatki.

Dekoracje pod kontrolą

Chociaż Modern Classic może wydawać się stylem, który pozwala na wiele, to w rzeczywistości dobieranie dekoracji powinno być skrupulatnie przemyślane. Absolutnym trzonem większości stylizacji wnętrz są dekoracyjne lustra, których liczba może być praktycznie nieograniczona. Gęste firany warto zastąpić masywnymi zasłonami z miękkich tkanin, a całość dopełnić dobranymi kolorystycznie poduszkami w nowoczesnych wzorach. Na stolikach, ławach, komodach czy kominkach mogą wylądować ciężkie jednokolorowe wazony, szklane ramy na zdjęcia i złote patery.