Styl skandynawski, czyli prostota i minimalizm we wnętrzach!

Styl skandynawski, czyli prostota i minimalizm we wnętrzach!
Styl skandynawski cieszy się w naszym kraju wiernym gronem zwolenników. Został bowiem ciepło przyjęty i jest chętnie wykorzystywany w domowych aranżacjach. Ceniony za przytulność, optyczną jasność i przestronność, a także elegancką prostotę. Co więcej, metamorfoza na styl scandi jest bardzo prosta do przeprowadzenia. Wystarczy bowiem pamiętać o kilku elementach, będących kluczem do uzyskania spektakularnego projektu, rodem z dalekiej północy.

A wszystko zaczyna się od bieli…

Mówiąc o skandynawskich wnętrzach, niejednokrotnie mamy przed sobą jasne, przestronne wnętrza, które wiele zawdzięczają zastosowaniu bieli. Wykorzystywana nie tylko na ścianach, ale również meblach i dodatkach.

Komoda z litego drewna SOL   Lampa podłogowa SOL

Krok w kierunku natury

Zaraz po bieli, obowiązkowym elementem wyposażenia skandynawskich wnętrz jest obecność naturalnego drewna, najlepiej takiego, które będzie utrzymane w jasnej kolorystyce. Ciekawą propozycję w tym zakresie stanowi komoda z litego drewna SOL, dostępna w różnych wariantach wielkościowych do wyboru. Jej uzupełnieniem może być prostokątny stół Leaf TON, którego oryginalna konstrukcja, sprawiająca wrażenie lewitującego w powietrzu, uczyni wnętrze bardziej atrakcyjnym. Obecność drewnianych akcentów w skandynawskich projektach wprowadza przytulny, ciepły i spokojny nastrój, który nie tylko przybliża nas do natury, ale również wycisza i uspakaja.

Światło, które rozproszy mrok

Nie byłoby mowy o skandynawskim wnętrzu bez odpowiednio dobranego oświetlenia. To bowiem kolejny, jakże ważny element domowej metamorfozy, który musi charakteryzować się funkcjonalnością, jak i estetyką. Prosty, minimalistyczny, ale niezwykle efektowny model Waldorf doskonale spełnia te założenia. Szarość konstrukcji z jednej strony przełamuje wszechobecną biel, z drugiej zaś – świetnie się z nią uzupełnia. Oprócz oświetlenia centralnego, kluczową rolę odgrywają lampy pomocnicze. W tym zakresie polecaną propozycję stanowią lampy na drewnianych trójnogach (np. Splitit White), które uprzyjemnią wieczorny relaks z ulubioną lekturą w dłoni.

Stół prostokątny Leaf TON   Szara sofa Lena Sits dwuosobowa

Strefa wypoczynkowa – jako oaza relaksu i wytchnienia

Wygodna i stylistycznie dopasowana sofa to kolejny must have aranżacji w stylu scandi. To tu bowiem odbywa się centrum rodzinnego życia. Zajmuje zatem honorowe miejsce w salonie, dlatego jej wygląd nie może pozostać obojętny. Jaka powinna być? Przede wszystkim prosta, pokryta naturalnymi materiałami, utrzymana w jasnej, przytulnej kolorystyce. Sofa Lena Sits z kolekcji sklepu BBHome okaże się świetnym uzupełnieniem salonowej aranżacji. Dostępna w różnych konfiguracjach i wielkościach do wyboru, dzięki czemu z łatwością dopasowuje się do każdego wnętrza.