Światło – lek na jesienno-zimową apatię. Propozycje lamp, które odmienią wnętrze.

Światło – lek na jesienno-zimową apatię. Propozycje lamp, które odmienią wnętrze.

Światło – lek na jesienno-zimową apatię.

Zimny, wietrzny, mokry dzień – to niestety dla wielu synonim jesieni i zimy, które w naszym klimacie są kapryśne i nieprzyjemne. Mogą też powodować niemiły nastrój, korelujący się z występującym brakiem ciepła i Słońca. Światło przecież ma cudowną moc i od dawna wiadomo, że fototerapia korzystnie wpływa na organizm. Za sprawą światła idzie walczyć z depresją. Można też pobudzić system immunologiczny, uregulować sen czy wspomóc metabolizm. Choć to sztuczne światło, pochodzące z lamp, nie leczy, to na pewno ma moc poprawy nastroju. Na jesienne wieczory polecamy więc stworzenie iluminacji świetlnej, stworzonej z lamp centralnych np. o wielu źródłach od Eichholtz, kinkietów nowoczesnych  i światła, które stopniowo sączy się przez designerskie abażury. Dziś dzielimy się propozycjami modeli spełniających te wymagania!

Otul się światłem. Lampy Eichholtz przeciw jesiennej chandrze!

Światło kojarzy się z ciepłem, bezpieczeństwem i pobudza. W zależności od barwy będzie pobudzać, wyciszać, uspokajać. W jesienny dzień, deszczowy i nieprzyjemny, powrót do domu jest spełnieniem marzeń.  A fotel uszak, futrzany, przyjemny w dotyku  pled i ulubiona książka stanowią ukoronowanie wszystkich pragnień. Ten kadr wprost z otchłani wyobraźni uzupełni przyjemny blask światła. Designerskie kinkiety będą idealne, aby wraz z oświetleniem centralnym, np. w postaci żyrandola z wieloma źródłami światła lub lampą wiszącą wykończoną na wysoki połysk, stworzyć efekt delikatnej, załamanej poświaty. Wyczarowana atmosfera jest predysponowana do długiego czytania i relaksu, gdy za oknem siąpi deszcz i wieje silny wiatr.

Designerskie kinkiety Eichholtz

w kolorze złotym pokochają miłośnicy luksusu, zwolennicy elegancji i wszyscy, których niezmiennie zachwyca glamour i styl transitional. Złote lampy Eichholtz jesienią i zimą docenisz jeszcze bardziej niż zazwyczaj – złoto bowiem przywodzi na myśl ciepło i takim się odwdzięcza. Skądinąd oznacza miłość rodzicielską, a więc troskę, bezpieczeństwo i ciepło domu, w którym dorastamy. W symbolice kolorów oznacza także stabilność, której jesienią i zimą za sprawą zmiennej aury, bardzo potrzebujemy. Złote kinkiety nowoczesne, których blask odbija się w pięknie wykończonych lustrach dekoracyjnych, są predysponowane dla wszystkich tych, którzy we wnętrzu poszukują wyciszenia i spokoju. Tak potrzebnych jesienią i zimą.


Złoto kolorem jesieni. Które zestawienia wybrać?

Nam szczególnie podobają się mariaże złota z czernią lub połączenie złota z bielą. Klasyczne kolory – dystyngowana czerń, mleczna, spokojna biel w zestawieniu z ciepłem, elegancją i starego złota, które np. w kulturze koreańskiej oznacza zaufanie, tworzą nowoczesne i eleganckie zestawienia. Warto dołączyć tutaj dodatki, które uprzyjemnią jesienny wieczór. Dywan w ciepłej tonacji wyznaczy strefę wypoczynkową, stoliki kawowe okrągłe w różnych rozmiarach posłużą jako pomocnik. Na jednym można położyć książki, które wreszcie można będzie przeczytać, na drugim – świece zapachowe uwalniające orientalny zapach. Ich delikatny płomień, który otuli tym razem prawdziwym światłem, odwróci uwagę od tego, co za oknem. Nam już robi się przyjemniej.