Szara strefa – dodatki w odcieniach szarości

Szara strefa – dodatki w odcieniach szarości
Szara strefa – dodatki w odcieniach szarości …
Szary kolor jest dystyngowany, ciekawy i egalitarny. Odnajduje się z powodzeniem we wnętrzach predestynowanych do pracy, nauki, relaksu czy standardowej egzystencji. Blisko mu do klasycznego i i pięknego srebra. Odcień popielaty z kolei zachwyci pastelową sielanką, jaką komunikuje. Nietuzinkowy grafit zaimponuje barwą wieczoru nad morzem, a antracyt będzie się kojarzył z tajemnicą, ofiarowując wnętrzu wymowną głębię. Te implikacje codziennie nas inspirują, dlatego kochając szary, chcemy otaczać się nim na co dzień, wprowadzając dodatki w jego odcieniach. A dziś dzielimy się z Wami naszymi konceptami na przestrzeń w wersji total grey.

Szare dodatki – jak je wybrać?

Nasz sklep z wyposażeniem wnętrz to miejsce pełne unikalnych inspiracji. Kochamy wnętrza nordyckie, w których drewniane, czasem jakby sfatygowane meble, blend naturalnych tkanin, drewniane podłogi i drzwi, nowoczesne abażury wykonane z matowej bawełny, tworzą klimat dalekiej Północy. W takim wnętrzu szarość jest wszechobecna, wspaniale współgra z bielą i beżami. Mimo że jest jej dużo, to wciąż nie za dużo. Dlatego nawet na tle gołębiej ściany biała sofa będzie prezentować się nieskazitelnie. A akcesoria wzmocnią efekt, uwydatniając tę skandynawską prostotę i umiar. W salonie sprawdzą się miękkie i puszyste dodatki w wersji total grey – szara futrzana narzuta, której dynamiczna faktura odbija światło. Szare, futrzane poduszki uosabiają przytulność.

Dywan z geometrycznym wzorem nie tylko organizuje przestrzeń, ale gra światłem dzięki zastosowaniu dwóch odcieni szarości. Efekt wzmocni antracytowa ściana, która głębokim kolorem otwiera przestrzeń. Na jej tle z powodzeniem można wyeksponować designerskie kinkiety, np. w odcieniu srebra, które podkreśli unikalność wnętrza, spójnie uzupełniając całość. Stylową “kropkę nad i” postawisz, projektując w przestrzeni kilka punktów świetlnych. Dziś pełnymi garściami inspiracje czerpiemy od Eichholtz. Lampy zachwycają formą i głębią szarości. Żyrandol, który stanowi misterne połączenie srebrnych łańcuszków, przełamie surowość wnętrza i wprowadzi do niego elegancję i luksus, udowadniając, że nordyckie aranżacje mogą być unikalne i niepowtarzalne.

Róż złamany szarością, czyli jak to sprytnie połączyć?

Szare dodatki, zarówno oświetlenie, jak nowoczesne abażury, designerskie kinkiety w popielatej barwie czy lustra dekoracyjne w pięknie wykończonych ramach ze stali, grafiki w sepii, to stylowe elementy, które wpiszą się w klimat nowoczesnych wnętrz. Odnajdą się także w industrialnych aranżacjach. Ale abstrahując od stylistyki, na uwadze warto mieć tło, które pozwoli je wyeksponować. Nasz sklep z wyposażeniem wnętrz poleca tutaj zestawienie z różem – zarówno pudrowym i cukierkowym, który będzie idealny do dziecięcego pokoju małej księżniczki. Gdzie na różowej bazie, delikatne, gołębie klosze nocnych lampek, futrzana narzuta, którą można przykryć łóżko i miękki, grafitowy dywanik, dodadzą dziecięcej scenerii wyrafinowanego charakteru. Z kolei w mariażu bardziej buduarowym, predestynowanym do sypialni pełnej kobiecego seksapilu, łososiowe ściany, szare, pikowane łóżko, różowy pikowany fotel i szary żyrandol nadadzą klimat tajemniczej alkowy. To połączenia, które pokochasz – ponadczasowe, piękne i stylowe!