Tapety w najmodniejszych kolorach 2020 roku

Tapety w najmodniejszych kolorach 2020 roku

Tapety są jak płótno dla artysty-malarza – stanowią doskonałą bazę dla finalnego efektu. Pozwalają na dużo więcej niż tradycyjne farby, a przy okazji mogą odmienić każde pomieszczenie nie do poznania. Co więcej – w 2020 roku staną się jeszcze bardziej  popularne. Zobaczcie najmodniejsze trendy i kolory tapet ściennych!

Powrót do lat 70.

Styl lat 70. jest z nami od kilku sezonów. Powracamy nie tylko do niskich stolików, modernistycznych mebli wypoczynkowych czy modnych pięćdziesiąt lat temu kwiatów doniczkowych, ale również do wzorów i kolorów, oddających ducha tamtej epoki. Na prowadzenie wychodzą przede wszystkim tapety w charakterystyczne wzory geometryczne w nasyconych odcieniach pomarańczy, zieleni, brązu czy przygaszonej czerwieni. Im bardziej kontrastowo, tym lepiej. Doskonale prezentują się ze stolikami z drewna oraz designerskimi abażurami w podobnym stylu.

Tapety à la kolorowe kafelki

To idealne tapety do kuchni. My polecamy szczególnie te w delikatnych, stonowanych kolorach – odcieniach beżu, pudrowego różu czy kawy z mlekiem. Świetnie pasują do nowoczesnych mebli oraz sprzętu AGD. Dzięki neutralności pokochają je również fani kuchni w sielskim klimacie rustykalnym.

Kwieciste wzory

Kwiatowy wzór króluje we wnętrzach już od jakiegoś czasu. W 2020 roku będzie go jeszcze więcej. Z doniczek i poduszek przenosi się na nasze ściany. Tym razem nie w formie minimalistycznych obrazków, a właśnie tapet. Jeśli chodzi o wzory to panuje tu pełna dowolność. Popularne będą zarówno te z motywem tropikalnych liści, jak i inspirowane malarstwem renesansu. Te ostatnie dzięki uspokajającym, pastelowym kolorom, doskonale nadają się jako tapety do sypialni.

Klasyka Art Déco

Tutaj po raz kolejny sztuka wychodzi poza ramy obrazów i trafia na ściany w formie oryginalnych tapet do salonu. Art Déco to coraz chętniej wykorzystywany wnętrzarski motyw ostatnich miesięcy. Doskonale prezentuje się na jednej lub dwóch ścianach. Ciemne, intensywne kolory (granat, czekoladowy brąz, a nawet czarny), przełamane łagodną kreską ze złota bądź beżu stanowią doskonałe tło dla jasnych mebli wypoczynkowych oraz designerskich abażurów. Rok 2020 powoli staje się rokiem powrotu do tapet. Na szczęście dawno temu przestały kojarzyć się nam ze smutnymi szarymi latami 90. Sklepowe półki uginają się od najmodniejszych wzorów! Warto wykorzystać ich magię!