Styl neomieszczański

Styl neomieszczański

Styl neomieszczański, to ukłon w stronę bogatych lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku – luksusowych wykończeń, niskich mebli i wszechobecnego złota. Inspiracją są mieszczańskie salony międzywojennej Europy, z których pięćdziesiąt lat temu projektanci czerpali garściami. Dziś jest równie dostojnie. Tyle że z nowoczesnym twistem. Poznajcie pełen przepychu styl neomieszczański – nadchodzący hit 2020!


Koniec ery minimalizmu

Skromne, proste aranżacje i funkcjonalne meble powoli schodzą na dalszy plan. Styl neomieszczański jest kwintesencją tego wszystkiego w designie, co cenią przeciwnicy scandi. Przepych, mnogość zdobień i dbałość o detale – tak będą wyglądać modne salony czy sypialnie w 2020 roku.

Welur bez ograniczeń

Nie ma chyba materiału, który w latach 70. byłby tak popularny, jak właśnie welur. Miękkie, aksamitne obicia charakterystyczne dla stylu neomieszczańskiego zdobią sofy, krzesła i nowoczesne fotele. To, co je wyróżnia, to wyjątkowo niskie oparcia. Na pierwszy rzut oka mogą sprawiać wrażenie niewygodnych.  Wystarczy jednak wtopić się w rozkoszny welur, by się do nich przekonać. Meble wypoczynkowe nierzadko zdobione są dopasowanymi kolorystycznie frędzlami.

Złoto, szmaragd i kwiaty 

Styl neomieszczański to nie tylko wyjątkowe materiały, ale też kolory. Im bardziej intensywnie, tym lepiej. W salonach królują więc kanapy w soczystym odcieniu indygo oraz fotele lub pufy w szmaragdowych kolorach. Warto postawić też na tapety w wielobarwne kwiaty. Wszystko oprószone dodatkiem złota. Zarówno na obręczach mebli, ramach luster czy elementach dekoracyjnych. Na ścianach raczej unika się bieli. Zastępuje ją delikatny beż, pudrowy róż, brąz i ciemna pomarańcza.

Drewno na okrągło

Ducha poprzedniej epoki oddają też wszystkie drewniane elementy wyposażenia wnętrz. Niskie stoliki kawowe oraz stoły w jadalniach cechują owalne kształty. Warto pamiętać, że styl neomieszczański styl nie lubi kątów prostych. Urządzając mieszkanie, powinno się wystrzegać kanciastych czy kwadratowych elementów – nawet przy nóżkach stolików. Poza nieśmiertelnym drewnem mile widziane są metalowe wstawki. Doskonale przełamują bogactwo złota i świetnie prezentują się na przykład na abażurach.
Jedno jest pewne – w nadchodzących sezonach powoli będziemy odchodzić od minimalizmu. Styl neomieszczański to nasz faworyt wśród trendów wnętrzarskich na 2020 rok. Mnogość zdobień sprawia, że nie ma prawa się znudzić, a intensywne kolory potrafią solidnie naładować energią każdego domownika. Wystarczy welurowa sofa, okrągły stolik kawowy i kilka dodatków ze złota, by poczuć ducha przepychu XX wieku.