Trendy wnętrzarskie w 2022 roku

Trendy wnętrzarskie w 2022 roku

Trendy wnętrzarskie w 2022 roku

Przełom roku sprzyja pytaniom jak będzie wyglądać przyszłość. Kto z nas nie marzy o szklanej kuli, która rozwieje niepokój co kryje się za zakrętem, co szykuje dla nas przewrotny los? W sprawie pytań osobistych pozostaje nam „zaufać” horoskopom. Dlatego, ja uchylę rąbka tajemnicy co będzie modne we wnętrzach w 2022 roku, ilustrując tekst zdjęciami ostatnich realizacji biura projektowego BBHome Design. Zobaczcie sami – jesteśmy naprawdę TRENDY!

Siła natury

Focus na zdrowie, troska o planetę, weganizm, poszukiwanie duchowej równowagi i życiowego balansu to mantra naszej NewNormal. Nic dziwnego, że Covid zmienił masową wyobraźnię także w dziedzinie projektowania wnętrz, a najbliższe otoczenie stało się najważniejsze.

1. fot: Michał Mutor, projekt: Biuro projektowe BBHome Design
2. fot: Michał Mutor, projekt: Biuro projektowe BBHome Design

Wiara w zbawczą moc natury manifestuje się w różny sposób. Biofilne trendy mijających sezonów mają się świetnie i rozwijają się dalej. Wychodzą poza obecność mebli z bambusa, poduszek z floralnym wzorem i roślin doniczkowych przeradzając się w prawdziwą fascynację kolorem.

Najnowsze trendy nie pozostawiają wątpliwości – zieleń to jedna z najważniejszych barw nadchodzącego sezonu. Głęboki odcień kojarzący się z szlachetnym szmaragdem, odświeżająca mięta, łagodny eukaliptus czy kremowa oliwka pojawią się w 2022 aby przynieść ukojenie, spokój i nadzieję. Jednak zieleń nie będzie rządzić niepodzielnie, ponieważ zyska mocnego rywala w postaci fioletu – koloru energii, działania i aktywności. Odcienie ametystu, jagody, lawendy i bzu to niespodziewana zmiana w palecie modnych barw.

3. fot: Michał Mutor, projekt: Biuro projektowe BBHome Design

Less is More

Filozofia less waste sprawia że pozbywamy się zbędnych rzeczy. Także we wnętrzach. Minimalizm, który cieszy się raz większą, raz mniejszą popularnością w tym roku będzie na topie. Przestronne, jasne wnętrza z niewielką liczbą mebli, najlepiej korespondujących z funkcją pomieszczenia to propozycja dla osób spragnionych wolności i swobody. Minimalizm oddaje ducha nowych czasów, po raz kolejny przypominając nam o ulotnej wartości otaczających nas przedmiotów.

4. fot: Michał Mutor, projekt: Biuro projektowe BBHome Design

Zmianie ulegnie paleta kolorystyczna – do tej pory minimalizm kojarzył się chłodną tonacją, w tym sezonie aranżacje będą występować w ciepłych kolorach ziemi. Łagodna, gliniana szarość, beż, brąz, karmel i ochra budować w nas będą poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

5. fot: Michał Mutor, projekt: Biuro projektowe BBHome Design
6. fot: Michał Mutor, projekt: Biuro projektowe BBHome Design
7. fot: Michał Mutor, projekt: Biuro projektowe BBHome Design

Epoka Kamienia Nowoczesnego

8. fot: Michał Mutor, projekt: Biuro projektowe BBHome Design
9. fot: Michał Mutor, projekt: Biuro projektowe BBHome Design
10. fot: Michał Mutor, projekt: Biuro projektowe BBHome Design

Marmur wraca do wnętrz na masową skalę, do tego stopnia, że niektórzy mówią już o nowej epoce kamiennej. Świetnie pasuje do nowego minimalizmu, a jego ceramiczne i szklane imitacje nadają się na wielkoformatowe okładziny ścienne, blaty wysp kuchennych i stołów. Bogate w kolorystyce i organicznym rysunku marmoryzowane tafle oznaczają swoisty powrót do natury i szacunek dla eco-dziedzictwa.Są przy tym są lekkie, łatwe w montażu, odporne i atrakcyjne cenowo. Naturalny kamień pozostaje opcją dla klientów bardziej wymagających i plastycznym materiałem na formy rzeźbiarskie.

11. fot: Michał Mutor, projekt: Biuro projektowe BBHome Design
12. fot: Michał Mutor, projekt: Biuro projektowe BBHome Design

Vintage i Mid-Century Style

Wzornictwo minionych dekad wpisuje się w modę na recykling, zrównoważony rozwój i szacunek dla przeszłości. To dlatego magazyny wnętrzarskie lansują charakterystyczne meble o zaokrąglonych krawędziach, oraz kolorowe tkaniny bouclé znane z bajek z dzieciństwa. Miś Uszatek- kultowy bohater dobranocki z lat 70tych na koszulkach i swetrach bożonarodzeniowej kolekcji odzieżowej marki Tatuum wyprzedał się „na pniu” – stając się hitem sezonu! Wszystko wskazuje na to że po latach kierunku „przyszłość” sentyment dla minionych dekad zostanie z nami na dłużej.

13.fot: Michał Mutor, projekt: Biuro projektowe BBHome Design
14.fot: Michał Mutor, projekt: Biuro projektowe BBHome Design