Urządzamy stylowy przedpokój

Urządzamy stylowy przedpokój
Urządzamy stylowy przedpokój …
Z pozoru mniej ważny niż pozostała część mieszkania. Szczególnie w małych wnętrzach bywa sprowadzany do roli pomieszczenia przechodniego. Przedpokój, naszym zdaniem, powinien być traktowany tak samo poważnie jak i pozostałe części naszego królestwa. Dlatego przekazujemy Wam inspirujące koncepty na stworzenie holu, który będzie zapraszał gości do wnętrza, stając się eleganckim, wytwornym preludium dla całości. Jak to osiągnąć?

Pragmatyzm versus elegancja, czyli meble do przedpokoju

Nawet niewielki hol jest wizytówką mieszkania, dlatego musi swoim wyglądem oraz sprytną aranżacją elementów – np. szafki na buty, szafy i pufa, jako integralne jego części – tworzyć wysmakowaną całość. Dobrze wykorzystać wszelkiego rodzaju wnęki, aby tam zorganizować przestrzeń do przechowywania, bo porządek w przedpokoju to konieczność. Lepiej postawić na ascezę brył, tekstur i faktur, dlatego buty i akcesoria, jak czapki i kapelusze, powinny znaleźć swoje miejsce, schowane na wieszaku za drzwiami lub umieszczone w pudłach, szufladach albo koszach. Dzięki temu okrycia wierzchnie czy obuwie porzucone w nieładzie nie będzie szpecić. Polecamy Wam ciekawe meble i dodatki, przeznaczone do tego typu wnętrz. Wieszak w kształcie drabiny to zwrot ku nowoczesnym formom, niebanalnym i ciekawym pomysłom, a przy tym mieszczący wiele przedmiotów. Warto pomyśleć też o wygodzie np. w egzotycznym, zielonym kolorze przyda się do zakładania i zdejmowania butów. Szczególnie jeśli dopasujemy do niego abażury.

Jak stworzyć elegancki hol?

Tworząc hol, często myślimy tylko o jego pragmatycznej funkcji. My udowadniamy, że przestrzeń może być także “salonowa”. Komoda w stylu konsoli, szafki na buty na wyższych nogach to propozycje prosto z salonu, niezwykle i eleganckie. Do tego designerskie kinkiety Eichholtz, wytworne abażury lamp i nowoczesne lustra, np. o nieregularnym kształcie kotyliona. Inspirujące i iście pałacowe, polecane do wnętrz w stylu glamour. W niewielkim przedpokoju mogą się znaleźć nawet dwa modele, tak by sprytnie odbijała się w nim dalsza przestrzeń. Dzięki temu wchodząc na korytarz, dość wąski i ciasny, gość będzie miał wrażenie, jakby znalazł się w znacznie większym pomieszczeniu. Nie odczuje podziału przestrzeni, a zachwyci się aranżacją. W wąskim holu postawić na jasną kolorystyką – mleczna biel, bogate srebro, rozmyta szarość będą idealne i nadadzą wnętrzu świetlistości.