Urządzamy wygodną strefę wypoczynku

Urządzamy wygodną strefę wypoczynku

Urządzamy …

Salon jest miejscem, w którym koncentruje się życie domowników. To tutaj odpoczywają, pracują, jedzą, rozmawiają – po prostu spędzają wspólnie czas. Niezależnie od przestrzeni, która jest do dyspozycji oraz dominanty stylistycznej, salon jako taki powinien być przytulny, łącząc wymagania wszystkich domowników – od tych najmłodszych do najstarszych. Strefa wypoczynku będzie pomieszczeniem, które połączy wszystkie, nawet te sprzeczne życzenia. To w niej kanapa, fotele obrotowe czy kojarzące się z wnętrzami naszych babć – fotele uszaki, stoliki kawowe nowoczesne, mięsiste dywany w najmodniejszych kolorach, jak honey yellow, będą kreować miejsce przeznaczone do bycia razem. Dziś zdradzimy, jak połączyć te aranżacyjne puzzle, by stworzyć blend niecodzienny, aranżacyjnie imponujący. Zainspiruj się z BBHome.pl.

Jak stworzyć przytulną strefę relaksu w salonie w duchu modern? 

Salony w stylu modernistycznym pozbawione są zbędnych elementów. Projekty tych przestrzeni fokusują się na maksymalnym wykorzystaniu ich funkcjonalności, z zachowaniem harmonii wnętrza. Salon będzie wyróżniał się świetlistością, dzięki wykorzystaniu bieli, odcieni szarości, pastelowego niebieskiego czy beżu. Jasna podłoga, najlepiej z drewna, duże okna, a w nich naturalne tkane zasłony, sprawią wrażenie przestronności. Taka podstawa nie wymaga też wielu mebli. Pojawią się tam zabudowa rtv, regał, który eksponuje literaturę i wygodna kanapa.

Oświetlenie (spoty i lampa wisząca), również oszczędne, będzie korespondować z całością. Natomiast tak czysta forma, choć piękna, może nużyć i domagać się elementów, które sprawią, że przestrzeń straci na neutralności, zyskując przytulny charakter. O ten ostatni element z łatwością zadbają tkaniny. Poduszki w różnych barwach, także z motywem roślinnym, wprowadzą do wnętrza naturę, która w tym klimacie odnajdzie się cudownie. Kanapę warto pokryć także pledem futrzanym, który będzie odpowiadać za sielski nastrój. Polecamy także, aby kącik wypoczynkowy wzbogacić o stoliki kawowe nowoczesne, np. wykorzystujące motyw marmuru. Wykonane ze stali czy szkła będą wspaniale korespondować z nordyckim, zimnym klimatem, albo z kwiatami czy książkami.

Ustawione parami lub pojedynczo, idealnie sprawdzą się w większym gronie, także jako blat do gry w karty czy planszówki. Okrągłe czy prostokątne – sprawdzą się we wnętrzu nowoczesnym, imponując czystą formą, jakością wykonania i śmiałym wzornictwem. Aby jednak wspomnianym miłośnikom zmagań karcianych zapewnić sprzyjające warunki do zabawy, do kanapy warto dobrać fotele uszaki. Wygodne i piękne, np. w odcieniu pastelowego, nieco brudnego różu, świetnie przełamią metalowe czy szklane elementy stolików kawowych.Odnajdują się w towarzystwie mlecznej bieli i srebrnych elementów – ram obrazów, wykończeń kinkietów, i lampy stojącej, która stanowi świetlną oprawę dla wykreowanej przestrzeni. Aby pomieszczeniom nadać osobistego charakteru, polecamy wprowadzić do nich nieco mocniejszego koloru. Fotele obrotowe pokryte intensywnym granatowym, pluszowym materiałem, hipnotyzują, stając się przysłowiową kropką nad i w strefie relaksu. Dwa fotele włoskie z wygodnym oparciem, miękkim siedziskiem i w pudełkowej formie to totalny must have. Jesienny wieczór w takiej aurze będzie ciepły i przyjemny!