W poszukiwaniu inspiracji

W poszukiwaniu inspiracji
W poszukiwaniu inspiracji …
Prezent dla NIEGO, pomysł na prezent dla NIEJ, dla ZAKOCHANYCH. ….przewodnik po prezentach, …najlepszych, … świątecznych…
Tiffany & Co.

 

Od połowy października internetowe wyszukiwarki dwoją się i troją żeby zdesperowanym internautom podać złoty klucz do serc ich Najbliższych.

 

Ekspercki Przewodnik „Co Się Najlepiej Sprawdzi ”?  Gdyby taki powstał – miałby pewnie szansę na Nobla, jeśli nie Literackiego to w dziedzinie Światowego Pokoju. Prezenty świąteczne to przysłowiowy „ból głowy”, który zatruwa nam życie przez dwa jesienne miesiące, a może trwać znacznie dłużej. Jeśli nie trafimy w gust obdarowywanych, zawiedziemy czyjeś nadzieje, nadszarpniemy budżet, skazując się na zaciskanie pasa przez długie zimowe tygodnie. Złośliwe komentarze i niespłacona karta kredytowa przypominać nam będą o naszej pomyłce, aż rok później staniemy wobec tego samego dylematu.

 

Ralph Lauren fot. Mikkel Vang

 

Zamiast działać w ostatniej chwili, przygotujmy się do tego zadania i działajmy zgodnie z planem.

 

7 magicznych kroków

 

• Sporządź listę osób i określ stopień zażyłości z nimi. Prezenty o charakterze osobistym i prezenty oficjalne to dwie różne kategorie.
• Bądź kreatywny, pamiętając że nie zawsze możesz pozwolić sobie na nieograniczoną fantazję. Książka o sportowych samochodach dla Teścia, którego dusi kredyt we franku szwajcarskim może wzbudzić niechęć Teściowej. W rezultacie obróci się przeciwko Tobie, nie mówiąc o artystycznym wydaniu Kamasutry czy kalendarzu Playboya…
• Weź pod uwagę zainteresowania osób , które chcesz obdarować, a nie Twoje własne… Jednym słowem pomyśl co dana osoba chciałaby DOSTAĆ, a nie co TY chcesz jej DAĆ… Np czy aby na pewno Mąż-Typ Naukowca marzy o książce o majsterkowaniu? A Żona- Fashionistka o książce kucharskiej? Czy może to my chcielibyśmy widzieć ich w typowych domowych rolach, a świąteczny prezent ma być „secret message” , prezentem z przesłaniem? Podobnie jak część lekko złośliwych życzeń… – kto z nas ich nie pamięta? „i żebyś wreszcie synku miał lepsze oceny na koniec roku i raz w życiu zrobił coś porządnie..”
• Kitchen Aid, Karcher czy odkurzacz centralny mogą poczekać … Gwiazdka to święto dziecka w każdym z nas… magia kolęd i dzwoneczków skłania raczej ku spełnianiu marzeń niż praktycznym podejściu do tematu. Firmowe torebki i szpilki, designerski rower czy najnowsza para nart są co prawda zawsze mile widziane, ale i małe prezenty mogą sprawić wiele radości, byle tylko spersonalizowane.. Butelka dobrego wina dla smakosza, lub śmieszny gadżet dla żartownisia to lepszy prezent niż ciepłe skarpety i szalik. Porzućmy rozsądek i pofolgujmy sobie na ten jeden wieczór w roku…
• Pamiętaj o współpracownikach, fryzjerce, mechaniku samochodowym, pani przedszkolance i innych osobach, od których zależy komfort twojego życia przez cały rok. Świąteczny drobiazg: bombka, brelok czy czekoladka sprawią im wielką – bo nieoczekiwaną – przyjemność.
• Drobny datek na Wigilię dla bezdomnych, szlachetna paczka lub inna forma dobroczynności wobec mniej życiowo samodzielnych osób wprawi nas w dobry nastrój i da poczucie dobrze spełnionego obowiązku.
• Złota rada na koniec – określ budżet i staraj się go nie przekraczać . W ten sposób – zrobisz prezent… sam sobie…
Tiffany & Co.