Wiszące szklane kule – nowoczesne oświetlenie w modnym wydaniu!

Wiszące szklane kule – nowoczesne oświetlenie w modnym wydaniu!

Wiszące szklane kule – nowoczesne oświetlenie w modnym wydaniu!

Szkło w branży wnętrzarskiej cieszy się dużym powodzeniem. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie ogrom jego zastosowań. Od szkła stołowego, przez wazony, misy, świeczniki, wszelkiego rodzaju oświetlenie do przeszkleń drzwi, pryszniców i okien. Dostępne w rozmaitych formach, kolorach i postaciach służy i dekoruje. Na szczególną uwagę zasługują wiszące szklane kule – nowoczesne oświetlenie w najmodniejszej odsłonie sezonu. To bezpretensjonalne rozwiązanie spodoba się osobom, które cenią prostą funkcjonalność, sięgającą do istoty idei oświetlenia. Wiązki światła żarówki spotęgowanej przez przezroczystą formę transparentnego szkła.

Lampy wiszące w kształcie kul

Spektakularne

Spektakularne efekty wizualne są dodatkowym źródłem satysfakcji, światło w szklanej kuli stopniowane włącznikiem-ściemniaczem może wykreować nastrojową scenografię nawet w najskromniejszej przestrzeni. W BBHome można znaleźć wiele szklanych lamp wiszących, od prostych kul aż po zjawiskowe okazy współczesnego designu.

Wiszące szklane kule w aranżacji wnętrz

Wielofunkcyjne i dekoracyjne

Wiele jest powodów przemawiających na korzyść zastosowania wiszących szklanych kul. Samotne lub grupach, jednej lub kilku wielkości, powieszone na tej samej wysokości lub kaskadowo na różnych tworzą unikalną, artystyczną atmosferę. Niezastąpione w nowoczesnych, minimalistycznie zaprojektowanych wnętrzach, inspirowanych duchem odległej Skandynawii, chłodnych, pofabrycznych, industrialnych klimatach czy aranżacjach w stylu vintage. Neutralne w formie i kolorystyce pasują do wszystkich pomieszczeń : salonów, sypialni, pomieszczeń kuchenno-jadalnianych, halli wejściowych. Na szczególną uwagę zasługuje ich użycie na klatkach schodowych, a także w lobby przestrzeni biurko-publicznych.

Nowoczesne szklane lampy kule

Jakość sygnowana marką Eichholtz

Pośród wielu producentów specjalizujących się w branży oświetleniowej, na szczególne zainteresowanie zasługuje marka Eichholtz. Oryginalne, świetnej jakości oświetlenie, doceniają najlepsi designerzy i architekci zamieszczając je w swoich międzynarodowych projektach. Wystarczy spojrzeć na model Tortora Brass, lub Argento Silver, aby zakochać się od pierwszego wejrzenia. Wśród szklanych kul marki Eichholtz nie sposób pominąć na odważnej, wyrafinowanej lampy Jade Brass, idealnej nad bieg schodów w reprezentacyjnej klatce schodowej. Na wskroś współczesna konstrukcja będąca efektownym połączeniem szkła i metalu nada klasy i szyku każdej przestrzeni, wnosząc powiew światowego wzornictwa najwyższej próby do naszych domów i mieszkań.

Zdjęcia z serwisu Pinterest.com