Wnętrze w nowojorskim stylu

Wnętrze w nowojorskim stylu

Wnętrze w nowojorskim stylu …

Dla kochających elegancję, luksus, błysk i detale, które razem stanowią klamrę kompozycyjną, idealnie spinając wnętrze. Dedykowany miłośnikom designu, który manifestuje swoją obecność dobitnie, bo operuje nowoczesnością, choć z pietyzmem odnosi się do klasycznych form. To tutaj designerskie kinkiety z metalicznym połyskiem i oferujące piękne, ciepłe światło lampy Eichholtz czy błyszczące, eleganckie mosiężne klamki, lustrzane ramy obrazów stworzą stylistyczną całość.

Wywodzący się z bogatych apartamentów z Manhattanu, styl New York to balans między blichtrem a umiłowaniem jakości, świetlistością wnętrza i jego wciąż przytulnym charakterem. Dziś podejmujemy wyzwanie stworzenia wizji mieszkania w stylistyce nowojorskiej, zainspirowani klasycznymi regułami, którymi się rządzi i tajemnicą, którą zapowiada.

Piękno w symetrii, czyli apartament w konwencji New York

Luksusowe mieszkania w stylistyce New York, nawet te sprzed 15 lat, są na tyle charakterystyczne, że i dziś z powodzeniem inspirują i imponują. Konwencja ta kocha inkrustowane elementy, skóry, rozmaite faktury. Chętnie wykorzystuje metale, dlatego nikiel i chromowane elementy będą tutaj powracać jako wyznaczniki stylu. Obecne w dodatkach – zegarach, abażurach czy świecznikach. Dość powiedzieć, że nowoczesne abażury z miedzianym, a najlepiej srebrnym połyskiem, to tutaj absolutny must have. Oświetlenie gra tutaj bardzo ważną rolę – determinuje oprawę wnętrza, które powinno zaskakiwać i czarować. Np. designerskie kinkiety o czarnym, szlachetnym wykończeniu stanowią w sypialni dodatek wysublimowany i zacny. Ale stylistyka ta kocha również harmonię i miłuje symetrię, dlatego aranżacje w tej stylistyce są tworzone wokół tzw. “focal point”, punktu centralnego, który staje się aranżacyjnym centrum.

W salonie ten element stanowi pikowana sofa, którą uzupełniają z dwóch stron stoliki kawowe, wykonane ze szkła czy metalu. Całość dookreślają odpowiednio zaprojektowane lampy Eichholtz – niezwykle gustowne z biżuteryjnym wykończeniem, będą pojawiać się z dwóch stron, równomiernie operując światłem. Efekt wzmocnią lustra w dekoracyjnych ramach, idealnie wpisujące się w zamiłowanie do świetlistości. W lustrach odbiją się: ciemna, lakierowana, niezwykle elegancka konsola i świeże kwiaty, podkreślające charakter wnętrza. Całość uzupełnią dystyngowane kolory: bordo, butelkowa zieleń czy granat, które wraz z ciężkimi zasłonami, odpowiadają za wytworny charakter salonu.