Wyraziste wzory i tekstury: dywany do każdego pomieszczenia

Wyraziste wzory i tekstury: dywany do każdego pomieszczenia

Wyraziste wzory i tekstury: dywany do każdego pomieszczenia

Dywan dla wnętrza jest jak wisienka dla tortu. Z jednej strony może doskonale zwieńczyć trud włożony w aranżację. Z drugiej, bywa zmorą wielu współczesnych mieszkań. Podpowiadamy, jakie dywany warto wybierać, aby zamiast zagracać, faktycznie dopełniały każde pomieszczenie.

Geometria kształtów 

To jedne z najchętniej wybieranych dywanów do salonu. Nie bez przyczyny. Nowoczesne dywany w geometryczne wzory należą do bezpiecznych, ale wciąż ciekawych rozwiązań. Koła, kwadraty czy romby w intensywnych kolorach doskonale wpasowują się we wnętrzarskie trendy ostatnich lat. Warto dobierać je kontrastowo do obicia mebli wypoczynkowych albo pod kolor innych dodatków. Na przykład poduszek czy nowoczesnych kinkietów. Dla tych, którzy potrzebują nutki szaleństwa, polecamy dywany ze wzorem w kratę. Świetnie przełamują całość, gdy w pomieszczeniu dominują jednolite, stonowane tekstylia.

Kwiaty i abstrakcja w intensywnych barwach

Wszystkim, którzy nie lubią we wnętrzach nudy, polecamy dywany nowoczesne w optymistycznych, kwiatowych wzorach. To z jednej strony wyjątkowo ciekawy, a z drugiej wciąż dosyć bezpieczny sposób na urozmaicenie spokojnej aranżacji. Tym bardziej że kwiaty praktycznie nie wychodzą z mody. Fani luksusowych, bogato zdobionych wnętrz z powodzeniem mogą pójść o krok dalej. Abstrakcyjne wzory na dywanach to prawdziwy hit nadchodzących sezonów. W naszym sklepie z wyposażeniem wnętrz znajdziecie dywany, które wyglądają jak żywcem wyjęte z modernistycznych obrazów. Prawdziwa sztuka na Waszej podłodze!

Marmurowe dywany

Marmur wyścieła nasze salony, sypialnie, a nawet łazienki od dobrych kilku lat. Nic dziwnego, że projektanci szukają kolejnych sposobów na nadanie mu coraz ciekawszych odsłon. Dziś „marmurowe” są już nie tylko podłogi czy umywalki, ale też tekstylia. Dywan w marmurowy wzór stał się tym samym idealnym sposobem na przełamanie nudy w każdym pomieszczeniu. Dobrany pod kolor nowoczesnych elementów oświetlenia idealnie wpasowuje się na przykład w eleganckie aranżacje w klimacie glamour.

Spokojnie, ale z pazurem

Osobom, które wciąż nie są przekonane do tak intensywnych barw czy odważnych wzorów, polecamy eksperymentowanie z teksturami dywanów. Czasem, zamiast gładkiej tkaniny warto zdecydować się na przykład na wytłaczany dywan w neutralnych kolorach czy model z mozaiką, która nadaje efekt 3D.
Polacy coraz chętniej sięgają po mniej oczywiste wzory i faktury. Zaczynamy rozumieć, że dywan to nie tylko sposób na „ocieplenie” podłogi, ale dekoracja o dużych możliwościach. Dobrze dobrany, przepiękny dywan potrafi poprawić nie tylko wygląd wnętrza, ale też nadać mu charakteru. Zamiast chodzić z głową w chmurach, zaczniemy patrzeć pod nogi!