Zanim urządzisz , obejrzyj – aranżacje wnętrza inspirowane serialami

Zanim urządzisz , obejrzyj – aranżacje wnętrza inspirowane serialami
Zanim urządzisz , obejrzyj – aranżacje wnętrza inspirowane serialamiZ roku na rok seriale stają się coraz bardziej popularne. Nic więc dziwnego, że zaczynają detronizować kinowe hity, stając się źródłem wielu inspiracji w codziennym życiu. Dziś przedstawiamy Wam cztery seriale, które musicie obejrzeć przed aranżacją wymarzonego wnętrza!

 

“Mad Men”

Nie ma chyba innego serialu, który równie dobrze oddawałby ducha lat 60. ubiegłego wieku. Każdy sezon to okazja do zaobserwowania zmian, jakie zachodzą nie tylko w kulturze czy modzie, ale również w trendach wnętrzarskich z początków drugiej połowy XX wieku. To prawdziwa gratka dla wszystkich fanów mebli w stylu amerykańskiego vintage. Wystarczy spojrzeć na bogato zdobione biuro Dona Drapera. Znajdziemy w nim ciężkie, drewniane biurko, krzesła w modnej wówczas pomarańczy czy dekoracyjne lampy. W naszym sklepie z wyposażeniem wnętrz zwróćcie uwagę na podobne lampy kultowej marki Eichholtz.


“American Crime Story: Zabójstwo Versace”

Wraz z drugim sezonem znanego cyklu “American Crime Story” przenosimy się do gorącego Miami końca lat 90. To prawdziwa bomba inspiracji wnętrzarskich. Na szczególną uwagę zasługuje willa Gianni Versace – Casa Casuarina, wybudowana w 1930 roku. W serialu możemy znaleźć kadry, nakręcone w autentycznym domu projektanta. Jego styl był doskonałym połączeniem art déco z architekturą śródziemnomorską. Dlatego oglądając serial, w oczy rzucają się bogato zdobione fasady i pełne przepychu wnętrza, wypełnione sztuką, kolorowymi dywanami oraz sofami obitymi zwierzęcymi wzorami.

„Grace i Frankie”

Któż z nas nie marzył nigdy o domku przy plaży? Tytułowe Grace i Frankie trafiają pod wspólny dach. Obie zakochane są w spokoju luksusowej willi tuż nad brzegiem oceanu. Dom w świetny sposób łączy charaktery bohaterek: z jednej strony pełno w nim kolorowych dodatków w klimacie boho, z drugiej wszystko pozostaje w eleganckim stylu. Stonowane beżowe sofy przełamane są wzorzystymi tekstyliami, a przytulności nadaje niski, drewniany stolik kawowy. Podobne znajdziecie w naszym sklepie z wyposażeniem wnętrz.

„Ostre przedmioty”

Małe, pełne tajemnic miasteczko i bohaterowie z problemami – tak w kilku słowach można opisać klimat, panujący w serialu HBO. Doskonale odzwierciedla to rodzinny dom, do którego przyjeżdża główna bohaterka „Ostrych przedmiotów”. Piękna willa z wystawną werandą, ciemne, kwieciste tapety i hol z drewnianymi schodami to tylko tło dla gustownych mebli, jakimi urządziła posiadłość jej matka. Dom zdaje się momentami być główną postacią całej opowieści. Zdecydowanie nadaje się jako wnętrzarska inspiracja dla fanów amerykańskiego stylu aranżacji.
Jak widać, seriale stają się coraz wyrazistszym nośnikiem kolejnych trendów w aranżacji wnętrz. Mamy nadzieję, że znaleźliście na naszej liście coś dla siebie – nie tylko rozrywkę na piątkowy wieczór, ale też źródło architektonicznej inspiracji!