Jak sobie pościelisz…

Jak sobie pościelisz…

Jak sobie pościelisz…Tkaniny towarzyszą ludzkości od zawsze. Ochrona przed przed chłodem i warunkami atmosferycznymi to tylko jedna z ról przypisywanych tekstyliom w budowaniu naszego komfortu życia. Na równi z funkcją liczą się walory dekoracyjne. Szczególnie we wnętrzach – zasłony, dywany, pledy i poduszki, pościele, narzuty, obrusy, ręczniki, ściereczki – trudno wyobrazić sobie przestrzeń pozbawioną tekstylnych dodatków, mających funkcjonalne i dekoracyjne znaczenie. Pokrótce kilka słów na temat wybranych kategorii.

Projekt BBHome Design | Fot. Michał Mutor

Jak sobie pościelisz…

Pościel to główny gracz w krainie snów. Jej gatunek, kolorystyka, wzór mają istotne znaczenie dla naszego samopoczucia i nastroju. Klasycznie biała, czy w ciemnych barwach, bajecznie kolorowa, w szalone desenie, z mereżką, lub baratto wiele mówi o naszej osobowości, temperamencie i skrywanych pragnieniach. Nasycone kolory luksusowych, satynowych pościeli zachęcają do podróży do krainy Morfeusza :). Dla miłośników stylu scandi proponujemy miękkie bawełniane przytulanki w kolorach ziemi, z miękkiej dzianiny jersey “jak ulubiony t-shirt”.
Pościele z wyższej półki obecne od niedawna na polskim rynku charakteryzują się zupełnie inną jakością i bajkowym designem. Zerknijcie na nową kolekcję Designers Guild inspirowaną szekspirowskim Snem Nocy Letniej, lub „hotelowe” propozycje szwedzkiej marki Lexington z luksusowej, bawełnianej satyny w klasycznym stylu.

Projekt BBHome Design | Fot. Michał Mutor

Projekt BBHome Design | Fot. Michał Mutor

Przytul się…

Pledy i poduszki to sposób na dodanie wnętrzu domowego ciepła, dekoracyjnego koloru i przytulnej miękkości. W zależności od pory roku zmiana tych elementów wprowadza sezonowe motywy i kolorystykę, urozmaica nastrój , podkreśla wagę chwili. Niewątpliwie Boże Narodzenie, Wielkanoc, Urodziny, Parapetówka to okazje których wnętrzarską oprawę łatwo „podkręcić” przede wszystkim tekstylnymi dodatkami. Wybór jest ogromny od eleganckich welwetowych, pikowanych, haftowanych mini dzieł sztuki przez wielokolorowe, drukowane printy do prostych, bawełnianych, oszczędnych w kolorze propozycji w stylu hygge.

Wielcy projektanci chętnie sięgają po projekty wkraczające do wnętrz wprost z wybiegów świata mody. W kolekcji BBHome lubimy boho design Christiana Lacroix i elegancję Ralpa Laurena. Zerknijcie także na nowość „Insectarium” polskiej projektantki Mai Laptos – nie można się oprzeć bajkowym owadom prawie jak z letniego ogrodu BBHome.

Projekt BBHome Design | Fot. Michał Mutor

Projekt BBHome Design | Fot. Michał Mutor

Projekt BBHome Design | Fot. Michał Mutor

Swetrowe sploty i warkocze pledów z naturalnej wełny Moyha to wnętrzarska oferta dla miłośników trybu życia w zgodzie z naturą. Oprócz tego, że można się nimi otulić zapewniają komfort psychiczny: dbamy o planetę poddając resztki naturalnej przędzy recyklingowi zgodnie z filozofią less waste. Naturalne pledy i poduszki to synonim nie tylko przyjemnego ciepła, ale również trwałości. Wełna to włókno, które „oddycha”, nie gniecie się, nie gromadzi kurzu i ma znakomite właściwości termiczne. Bawełna: miękka i przytulna, łatwa w praniu i prasowaniu, lekka i uniwersalna.

Projekt BBHome Design | Fot. Michał Mutor

Projekt BBHome Design | Fot. Michał Mutor

Okno na świat…

Zasłony to dekoracja wnętrz bez której nie można się obejść. Chroni naszą prywatność i niewątpliwie reguluje temperaturę wnętrz – ociepla w zimowe, a chłodzi w letnie miesiące. Może być neutralnym dodatkiem lub teatralną dekoracją. Szyta na miarę w specjalnie dobranych do wnętrz tkaninach lub jeśli wysokość okien pozwala wybrana ze standardowej oferty, jest „wisienką na torcie” dekoracji wnętrz. Z reguły ostatnim elementem wnętrzarskiej oferty, wieńczącym dzieło budowy lub remontu. Różnorodność materiałów, podszewek i black-outów nie ogranicza wyobraźni, a oferta szycia na miarę pozwala zrealizować każde marzenie. Zapraszamy do BBHome i współpracującej z nami pracowni krawieckiej wyspecjalizowanej w szyciu i montażu dekoracji okien.

Fot. Maja Laptos