Krzesło bukowe No.18 Ton
Krzesło legendarnej marki Ton założonej w 1861 r. przez Michaela Thoneta w czeskiej Bystricy pod Hostynem. Kolekcja 18 jest bestsellerem przez prawie 150 lat, odkąd wyprodukowano jej pierwszy egzemplarz. Krzesło nr 18 jest subtelne i lekkie, a jednocześnie niezwykle mocne, dzięki klasycznemu procesowi gięcia drewna bukowego. Długi, ręcznie wygięty element, który stanowi nogi krzesła, przechodzi w Bogaty wybór wybarwień drewna sprawi, że każdy może dopasować krzesło No. 18 do własnego wnętrza. Ponadto można zamówić krzesło w wersji barowej tworząc spójny wystrój baru czy restauracji.
- szerokość 41 cm,
- głębokość 51,5 cm,
- wysokość 84 cm,
- wysokość do siedziska 46 cm,
- szerokość siedziska Ø 40,5 cm.
Podana cena “od” dotyczy krzesła bukowego w standardowym wybarwieniu z gładkim/twardym siedziskiem.
Jeśli masz więcej pytań, skontaktuj się z nami pod adresem: online@bbhome.pl
Proces zakupu
Przy produkcji mebli na indywidualne zamówienie BBHome współpracuje wyłącznie z polskimi wykonawcami, oferującymi wysoką i sprawdzoną jakość wykonania oraz najwyższej klasy surowce, materiały i komponenty do ich produkcji. Meble na zamówienie wykonywane są w fabrykach i manufakturach bazujących głównie na pracy ludzkich rąk, w przeciwieństwie do produkcji mass-marketowej. Zamawiając mebel otrzymuje się unikalny produkt, dostosowany do indywidualnych potrzeb. Dokładamy wszelkich starań aby mebel według indywidualnego projektu odpowiadał określonym preferencjom, do każdego z nich podchodzimy indywidualnie i nad każdym pracujemy inaczej, aby sprostać wymaganiom i potrzebom Klienta.
Meble polskich producentów MTI Furninova oraz Sits oferowane są w wielu gotowych wariantach, które nasi doradcy pomagają dostosować do projektowanych wnętrz. Każdy model ma różne konfiguracje i wykończenia, fachowa wiedza na ich temat pozwala dogłębnie poznać tajniki ich konfiguracji co przybliża wybór wymarzonego mebla. Dla Klientów sklepu online oprócz rozmowy z doradcą przygotowaliśmy możliwość prezentacji wybranych tkanin i wybarwień, także części drewnianych i metalowych w ich domach. Bez wychodzenia z domu mogą Państwo zapoznać się z gamą tkanin i wykończeń potrzebnych do dokonania zamówienia. Próbniki wysyłamy kurierem DHL w dowolne miejsce Polski i Europy. Nasza bogata oferta zawiera szereg mebli, które wykonujemy w różnych wariantach. Jeżeli mebel, który Państwa interesuje, w ofercie standardowej nie ma preferowanego wymiaru lub wykończenia, prosimy o kontakt na adres: design@bbhome.net.pl
Realizujemy zamówienia na zabudowy kuchenne, meble łazienkowe, szafy, garderoby, biblioteki, stoły oraz wiele innych mebli, drewnianych, metalowo-szklanych , metalowo-drewnianych oraz tapicerowanych wg projektów własnych i powierzonych. Termin realizacji w zależności od wybranego modelu oraz wykończenia wynosi od 3 do 9 tygodni.
Pragniemy zwrócić Państwa uwagę na kilka istotnych spraw, dlatego zalecamy zapoznanie się z poniższymi szczegółami dotyczącymi mebli tapicerowanych i drewnianych.
PRZED UŻYTKOWANIEM
1. Odbierając mebel NA ZAMÓWIENIE prosimy o sprawdzenie czy nie występują zarysowania, przetarcia, pęknięcia, przecięcia lub inne uszkodzenia struktury tkaniny lub drewna, a także uszkodzenia elementów konstrukcyjnych. Dodatkowo prosimy o sprawdzenie kompletności mebla, tzn. czy został on dostarczony zgodnie ze złożonym zamówieniem.
2. W celu uniknięcia uszkodzenia mebla zaleca się ostrożne rozpakowywanie, bez użycia ostrych narzędzi.
3. W przypadku mebli modułowych, rozłożonych konieczne jest samodzielne złożenie poszczególnych elementów poprzez łączniki, zgodnie z instrukcją załączoną do mebla.
4. Ważne jest, aby zapewnić właściwe warunki w pomieszczeniach, w których produkt jest eksploatowany lub przechowywany, tj. temperatury od +15 stopni C do +40 stopni C, wilgotności od 40% do 70%. Odległość produktu od czynnych źródeł ciepła nie powinna być mniejsza niż 1,5 metra. W celu uniknięcia procesu blaknięcia tkaniny, skóry lub politury, odradza się wystawiania mebla na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.
MEBLE TAPICEROWANE
ZASADY PRAWIDŁOWEJ EKSPLOATACJI MEBLI TAPICEROWANYCH
1. Meble tapicerowane różnią się miękkością siedzisk. Jest to związane z naturalnymi właściwościami materiałów wykorzystywanych jako wypełnienie, tj. gęstością pianki tapicerskiej, elastycznością sprężyn metalowych i pasów tapicerskich. W przypadku układów narożnikowych ewentualne rozbieżności w twardości siedzisk zachodzące pomiędzy poszczególnymi elementami związane są z różnymi powierzchniami tych elementów. Należy zwrócić uwagę, iż twardsze siedziska charakterystyczne są dla mebli posiadających funkcję spania. Intensywne użytkowanie mebla może również przyczynić się do powstawania różnic w twardości siedzisk, oparć i podłokietników. Jest to zjawisko normalne, uwarunkowane użytkowaniem.
2. Zgodnie z zaleceniami Producenta, sofy z funkcją spania posiadające wbudowany mechanizm, przeznaczone są do spania okazjonalnego, a nie regularnego.
3. Wybarwienia elementów drewnianych, tzn. nóżek, mogą odbiegać od przedstawionych na zdjęciu. Jest to naturalna cecha związana z różnorodnością struktury, usłojenia i koloru drewna. Dlatego, zwracamy uwagę na możliwość wystąpienia różnic w odcieniach bejcy, szczególnie przy oddzielnym zamówieniu kolejnego mebla do zestawu.
4. W przypadku domawiania kolejnych wyrobów zastrzegamy, że mogą wystąpić różnice wzoru, odcieni tkanin i skór.
5. Użytkowanie mebli ze skór naturalnych z czasem powoduje zmianę ich wyglądu i cech początkowych. Powstawanie pewnych fałd w pokryciu jest zjawiskiem charakterystycznym i nie oznacza wad jakościowych.
Należy zwrócić uwagę, że komplet mebli może zawierać kilka znaków pochodzących z różnych błamów skóry, takich jak: ślady po bliznach, zadrapaniach, ukłuciach, różnice w fakturze oraz odcieniu. Nie świadczą one o wadach, a jedynie są gwarancją autentyczności skóry. Ich obecność nie stanowi powodu do reklamacji.
6. Cechą charakterystyczną tkanin szenilowych oraz wełnianych – filcowych, jest zjawisko tzw. pillingu, czyli mechacenia się tkaniny i tworzenia grudek na jej powierzchni, które powstają pod wpływem obcych włókien (np. pochodne z odzieży).
Wyżej opisane zjawiska, zawarte w punktach 1-6, nie stanowią powodu do pozytywnego rozpatrzenia reklamacji.
7. W przypadku wymiany produktu w okresie gwarancyjnym Producent zastrzega prawo do wprowadzenia zmian technologicznych, tj. wymiarów produktu, materiałów stosowanych do produkcji, elementów ozdobnych i ruchomych, funkcji spania, wynikających z konieczności wyeliminowania wad produktu.
8. Prezentowane w naszej ofercie wymiary mebli podane są w centymetrach i mogą różnić się od rzeczywistych do 3%.
ZASADY PRAWIDŁOWEJ PIELĘGNACJI MEBLI TAPICEROWANYCH W TKANINACH
Istnieją ogólne zasady utrzymania i konserwacji stosowane do wszystkich tkanin, które stanowią obicia mebli tapicerowanych. Stosowanie i przestrzeganie kilku prostych wskazówek pozwoli przedłużyć żywotność Państwa mebli i zapewni satysfakcję z ich użytkowania.
1. Należy zapobiegać pozostawaniu na powierzchni tkaniny brudu, kurzu oraz innych zanieczyszczeń. Zaleca się czyszczenie mebla raz w tygodniu, używając końcówki odkurzacza przeznaczonej do mebli lub ręcznie za pomocą miękkiej szczotki. Jednocześnie, należy unikać nadmiernego tarcia oraz odkurzania na wysokim poziomie mocy, aby nie uszkodzić włókien tkaniny. Elementy mebla, które można ściągnąć doradza się delikatnie wytrzepać, najlepiej na świeżym powietrzu.
2. Tkaniny, które na swojej powierzchni posiadają włos – szenil, welur, wymagają regularnego rozczesywania za pomocą miękkiej szczotki. Zabieg ten pozwoli uniknąć zjawiska ugniatania się włosa na powierzchni tkaniny, szczególnie w miejscach intensywnego użytkowania. Włos zachowa swoją sprężystość, a tkanina delikatny charakter.
3. W przypadku pojawienia się tłustych i mokrych plam należy użyć bibuły, a następnie czystej, wilgotnej i miękkiej gąbki, aby plama szybko się wchłonęła. W przeciwnym wypadku zabrudzenie może wniknąć w głąb włókien tkaniny, uniemożliwiając skuteczne jej wyczyszczenie. Dopiero potem można przystąpić do odplamiania, stosując letnią wodę i neutralny środek czyszczący przeznaczony do prania ręcznego. Zabrudzoną powierzchnię należy czyścić delikatnymi, kolistymi ruchami w kierunku od zewnątrz do środka, unikając energicznego pocierania mokrego włosa. Po usunięciu plamy tkaninę należy pozostawić do osuszenia w temperaturze pokojowej. Jeśli to konieczne, czynność powtórzyć, poszerzając czyszczony obszar dookoła zaplamionego miejsca w celu zredukowania efektu kolistego środka.
4. W sytuacji rozlania na powierzchnię tkaniny kawy lub herbaty należy natychmiast odsączyć plamę za pomocą chłonnej ściereczki bawełnianej oraz usunąć zabrudzenia stałe, tj. fusy. Następnie należy postępować zgodnie ze wskazówkami zawartymi w punkcie 3.
5. Przed przystąpieniem do czyszczenia mebla należy sprawdzić w jaki sposób czyszczona powierzchnia reaguje na działanie środka chemicznego poprzez nałożenie go na niewidoczną, niewielką część mebla. Tym sposobem unikniemy uszkodzenia tkaniny, jej odbarwienia, bądź innych, widocznych zniekształceń powstałych w efekcie zbyt agresywnego działania środka.
6. Meble, które posiadają zdejmowany pokrowiec można prać na lewej stronie z zapiętym zamkiem błyskawicznym lub czyścić chemicznie, wszystko musi być zgodne z symboliką umieszczoną na etykiecie. Zgodnie z zaleceniami producentów tkanin nie należy używać wybielaczy, środków żrących ani zmiękczających, a także unikać prania pokrycia z innymi materiałami.
7. Przed suszeniem wilgotne pokrowce należy rozciągnąć w obie strony.
8. W przypadku modeli ze zdejmowanymi pokrowcami na poduszkach oparciowych, siedziskowych bądź ozdobnych w efekcie prania może nastąpić odbarwienie tkaniny, powodujące rozbieżności odcieni pomiędzy korpusem tapicerowanym na stałe a poduszkami.
9. Meble tapicerowane na stałe zaleca się prać przez firmę specjalizującą się w czyszczeniu tapicerek.
ZASADY PRAWIDŁOWEJ PIELĘGNACJI MEBLI TAPICEROWANYCH W SKÓRACH
Wykorzystanie skór do produkcji mebli ma bardzo długą tradycję. Skóra jest najstarszym naturalnym materiałem tapicerskim i jak dotąd nie doczekała się lepszego zamiennika. Jej wyjątkowe walory użytkowe oraz niepowtarzalny charakter powodują, że jest najbardziej trwałym i pożądanym materiałem tapicerskim.
1. Każdy błam skóry jest inny i niepowtarzalny. Decydując się na zakup produktu ze skóry, akceptujemy jej charakter nadany przez: blizny, zmarszczki, rozstępy, żyły, zadrapania, ukłucia, a także różnice w fakturze oraz odcieniu. Wymienione cechy są potwierdzeniem autentyczności i naturalnego pochodzenia skóry, dlatego nie należy traktować ich jako wad, a tym samym powodu do reklamacji.
2. Skóra jest swoistym regulatorem wilgotności w pomieszczeniu dzięki zdolności “oddychania”, tzn. możliwości wchłonienia, a następnie oddania aż do 25% swojej wagi. Przyjmuje temperaturę otoczenia – w pomieszczeniu o temperaturze 20 stopni C może wydawać się chłodna, jednak w trakcie kontaktu z ciałem miejscowo się rozgrzewa.
3. Skóra, pomimo wyjątkowej elastyczności i wytrzymałości na rozciąganie oraz rozrywanie, wymaga ochrony przed szkodliwymi czynnikami, takimi jak: pot (zawiera sól), tłuszcz z włosów, kurz, chemia gospodarcza oraz przesuszenie.
4. Prawidłowa pielęgnacja gwarantuje zachowanie oryginalnej jakości skóry oraz pozwala utrzymać mebel jak nowy, również po wielu latach użytkowania.
5. Niewątpliwą zaletą mebli w skórach naturalnych jest łatwość ich czyszczenia. W większości przypadków wystarczy przetrzeć jej powierzchnię wilgotną szmatką, bez użycia jakichkolwiek środków chemicznych.
6. Zaleca się konserwację i czyszczenie skór co 4 – 6 miesięcy w zależności od jej gatunku oraz stopnia zużycia. Wskazane jest, aby dokonać pierwszego zabiegu konserwującego od razu po kupnie. Ułatwia to kolejne czyszczenie i może zapobiec powstaniu trudno usuwalnych zabrudzeń.
7. Skóra jest przyjazna dla osób z alergiami, ponieważ nie pozwala na penetrację alergenów znajdujących się w kurzu (także zwierzęcych) oraz nie pochłania dymu papierosowego. Posiada zdolność adaptacji do warunków otoczenia.
I. NAZEWNICTWO BRYŁ i FUNKCJI MEBLI TAPICEROWANYCH:
– FUNKCJA SPANIA osadzona jest na solidnej konstrukcji metalowej. Na stelażu znajduje się materac z pianki poliuretanowej, leżący na płótnie polipropylenowym lub listwach sprężynujących. Rozkłada się go w podobny sposób do systemu łóżka polowego. Sugerowane wykorzystanie – okazjonalne.
– MEBLE MODUŁOWE składają się z niezależnych części komponowanych jak wieloelementowa układanka. Długa sofa jednym ruchem może stać się narożnikiem lub oddzielnym fotelem.
– NAROŻNIK PRAWY LUB LEWY, stronę narożnika określamy stojąc przodem do bryły, sugerując się umieszczeniem otomany.
II. WYPEŁNIENIE:
– PIANKA POLIURETANOWA, to termoplastyczne tworzywo sztuczne, które składa się z komórek litego poliuretanu otaczającego pęcherzyki gazu – przeważnie dwutlenku węgla, uzyskiwany najczęściej metodą próżniową. Jest to materiał doskonale izolujący termicznie i akustycznie. Charakteryzuje się dużą trwałością , odpornością na odkształcenia i naciski. Ma szerokie zastosowanie w branży meblarskiej. Przede wszystkim jako wypełnienie poduszek siedziskowych oraz oparciowych.
– PIANKA WYSOKOELASTYCZNA charakteryzuje się wysoką elastycznością punktową, co sprawia, że bardzo dobrze dopasowuje się do kształtu ciała, zwiększając tym komfort użytkowania. Charakteryzuje się trwałością oraz natychmiastową zdolnością do odzyskiwania pierwotnego kształtu. Dzięki gęstej strukturze komórkowej zapewnia wysokie parametry podtrzymywania ciepła i sprężystości, a także przepuszczalności powietrza. W meblach tapicerowanych wykorzystywana przede wszystkim do wypełnienia poduszek siedziskowych oraz oparciowych.
– WŁÓKNO KULKOWE, znane również pod nazwą sztuczny puch, to włókno poliestrowe silikonowe zwinięte w kulki, o małej podatności na zbijanie oraz deformację. Bardzo wygodne w użytkowaniu, daje poczucie miękkości oraz puszystości, dopasowuje się do kształtu głowy. Wykorzystywane zazwyczaj jako wypełnienie poduszek dekoracyjnych. Sporadycznie stosowane w poduszkach oparciowych.
– WŁÓKNO POLIESTROWE SILIKONOWE, to grupa włókien syntetycznych, cechujących się wysoką wytrzymałością na zgniatanie, rozrywanie, ścieranie oraz bardzo dobrą odpornością na działanie światła i czynników chemicznych. Nakładana na włókna poliestrowe preparacja silikonową dodaje im śliskości oraz sprawia, że są bardziej szlachetne. Wyroby z silikonem są trwałe, antyalergiczne, co zapewnia wysoki komfort użytkowania.
Puch, najczęściej stosowany to puch kaczy, produkty z puchem są specjalnie oznaczone ze względu na wysoki stopień uczulania.
III. TKANINY:
– AKSAMIT, to tkanina z okrywą włosową, gładka lub wzorzysta, wytwarzana z jedwabiu, wełny oraz bawełny.
Aksamit jest synonimem delikatnego pieszczotliwego dotyku, a jego niezwykłe walory dekoracyjne możemy podziwiać na eleganckim meblu. Charakteryzuje się nierównym cieniowaniem, a podczas użytkowania możemy spotkać się z tzw. efektem wysiedzenia, które jest typowe dla tego rodzaju tkaniny.
Zabiegi pielęgnacyjne: Zaleca się regularne delikatne czesanie włosa miękką szczotką do odzieży.
– ATŁAS, to błyszcząca, odbijająca światło tkanina o lśniącej, gładkiej powierzchni utworzonej z nici osnowy, pod którymi pozostają niewidoczne, splatające się z nimi w określonym porządku nici wątku, tworząc atłas osnowowy. Atłas wielkie uznanie zawdzięcza swojej delikatności oraz niezwykłym walorom zdobniczym, dając efekt kosztownej i eleganckiej tkaniny.
Zabiegi pielęgnacyjne: Zaleca się delikatne odkurzanie używając miękkiej szczotki do odzieży, unikając nadmiernego tarcia aby nie uszkodzić włókien.
– BAWEŁNA, to produkt naturalny o miękkich i przyjemnych w dotyku włóknach.
Kształt i struktura włókien bawełnianych sprawia, że są bardzo higroskopijne. Charakterystyczna budowa nadaje im naturalną wytrzymałość, trwałość i zdolność absorpcji.
W przemyśle tapicerskim najczęściej używane są włókna jako mieszanki z lnem, wiskozą i poliestrem, które zwiększają jakość użytkowania i łatwość czyszczenia tkaniny. Tkanina bawełniana charakteryzuje się wysoką odpornością na rozciąganie i ścieralność.
Zabiegi pielęgnacyjne: Jest to tkanina praktyczna w utrzymaniu – można ją prać w pralce w temp do 40%C
– FILC, to jeden z najstarszych wyrobów włókienniczych wytwarzanych przez ludzi.
Materiał filcowy jest ciepły w wyglądzie i charakterze. Całkowicie naturalny i ekologiczny, a zarazem bardzo trwały. Duża odporność na ścieranie czyni z niego tkaninę wprost idealną na pokrycie mebli wypoczynkowych. Szeroka paleta ciepłych kolorów łatwa do uzyskania przez farbowanie jest dodatkowym atutem tej tkaniny. Często do produkcji filców stosuje się mieszanki włókien naturalnych i sztucznych.
Charakterystyczną cechą tkaniny filcowej, występującą w trakcie użytkowania wyrobu jest tzw. efekt pillingu, czyli mechacenie się tkaniny i tworzenie małych grudek, powstających pod wpływem obcych włókien (np. pochodne z ubrania).
Zabiegi pielęgnacyjne: Zaleca się regularne odkurzanie tkaniny wyłącznie miękką szczotką, zanim brud się utrwali. Rozlane płyny należy jak najszybciej usunąć materiałem dobrze wchłaniającym wodę.
– SZENIL, to grupa tkanin tapicerowanych najbardziej zaawansowanych technologicznie. Dzięki swoim właściwościom są bardzo popularne i pożądane jako materiał obiciowy dostępny na rynku meblarskim.
Niezwykła miękkość tkaniny, różnorodność barw i ciekawa faktura, to niewątpliwie zalety tego materiału. Dołączyć należy do tego jej wyjątkową trwałość i odporność na wycieranie, dzięki czemu długo i niezmiennie zachowuje swój pierwotny wygląd. Cechą typową tkaniny jest pewna nieregularność struktury wierzchniej, spowodowana włochata nitką. Patrząc na szenile pod światło, widzimy drobne, nieregularne prześwity.
Zabiegi pielęgnacyjne: Zalecamy regularne odkurzanie, a także rozczesywanie miękką szczotką, unikając jednak nadmiernego tarcia, aby nie uszkodzić włókien.
– WELUR, to grupa tkanin z puszystą okrywą włókienną, popularna także pod nazwą plusz.
Pierwotnie traktowany jako materiał ekskluzywny, z czasem rozszerzył swoją popularność, a ostatecznie dotarł do masowej produkcji w społeczeństwach współczesnych.
Welur jest bardzo miękką, delikatną i przyjemną w dotyku tkaniną, która efektownie prezentuje się jako obicie mebli tapicerowanych.
Podczas jej użytkowania możemy spotkać się z tzw. efektem wysiedzenia, które jest typowe dla tego rodzaju tkaniny.
Zabiegi pielęgnacyjne: Zalecamy regularne odkurzanie tkaniny specjalną szczotką o małej sile ssącej, celem zachowania dobrej kondycji mebla przez długi czas.
MEBLE DREWNIANE
W naszej ofercie znajdą Państwo meble drewniane: szafki, konsole, komody, regały, nowoczesne stoły i stoliki . Od tego jak będziemy go pielęgnować zależy trwałość mebla i czas jego użytkowania.
PIELĘGNACJA I OCHRONA:
Do pielęgnacji mebli drewnianych używa się preparaty zawierające wosk lub olej, w zależności od sposobu wykończenia powierzchni mebla. Te składniki są odpowiedzialne za ochronę przed działaniem wilgoci jednocześnie dzięki ich stosowaniu nasze meble zyskują gładką powierzchnię i połysk, co przeciwdziała osadzaniu kurzu.
1. Meble lakierowane
Lakierowanie to jedna z najpopularniejszych metod ochrony drewna. Głównie stosuje się lakiery przezroczyste aby uwidocznić fakturę drewna w kolorze bezbarwnym lub barwiące. Powierzchnie lakierowane czyścimy przecierając delikatnie zwilżoną miękką ściereczką. Należy bezwzględnie pamiętać aby nie używać terpentyny, rozpuszczalników, amoniaku ani ostrych czyścików kuchennych.
2.Meble woskowane
Meble woskowane są często narażone na czynniki które uszkadzają warstwę wosku takie jak np: gorące naczynia, szklanki, oraz naturalny upływ czasu (ścieranie, parowanie wosku). Zabieg nanoszenia wosku (mleczka z woskiem) należy wykonywać co 3-4 tygodnie. Należy unikać jakichkolwiek „mocniejszych” środków, które mogą rozpuścić wosk i powstaną jasne smugi na powierzchni. Codzienna pielęgnacja powinna polegać na naniesieniu odrobiny wosku i roztarciu równomiernie na całej powierzchni, przy pomocy bawełnianej ściereczki.
3.Meble bejcowane
Meble bejcowane należy czyść na sucho lub środkami dedykowanymi. Bejca pokrywa powierzchnie mebla wyrównując jego ewentualne wady oraz wzmacnia widoczne słoje. Impregnat ten najczęściej stosowany jest na drewnie z drzew liściastych. Niestety bejca nie zabezpiecza mebla przed działaniem wody i promieniowaniem UV i mebel zaczynie płowieć. Wówczas konieczne jest ponowne użycie bejcy na całej powierzchni mebla w kolorze pierwotnym.
4.Meble olejowane
Do ich pielęgnacji dobrze jest wyposażyć się w ten sam rodzaj oleju, jakim były one olejowane pierwotnie. W naszej ofercie znajdą Państwo odpowiedni wosk do konserwacji, polecany przez producenta mebli bejcowanych. Do czyszczenia należy używać czystej ściereczki, lekko nasączonej olejem. Czyszcząc meble olejowane, jednocześnie je konserwujemy.
Przesyłka InPost (paczkomaty) – 14,00 zł brutto. Dostępna tylko dla produktów o gabarytach do 41x48x64 cm.
Przesyłka kurierska DHL do 30 kg, paczka Max 70x40x40cm – 19,00 zł brutto. Dostawy tylko w dniach roboczych w godzinach pomiędzy 9 a 17.
Pozostałe produkty objęte są Dostawą Specjalną.
1) Zamówienia, których ostateczna wartość po uwzględnieniu dodatkowych rabatów przewyższa 299 zł wysyłamy gratis.
2) Promocja nie dotyczy towarów z wyprzedaży i towarów dostępnych w dostawie specjalnej.
3) Promocja organizowana jest na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i nie dotyczy zamówień wysyłanych za granicę.
4) W przypadku zwrotu całości zamówienia, warunki promocji “Darmowa Dostawa” przestają być spełnione a sklep bbhome.pl zastrzega sobie prawo do potrącenia kosztów wysyłki pierwotnego zamówienia z należności wobec Klienta.
5) W przypadku zwrotu części zamówienia, jeżeli wartość zakupów pozostałych u klienta jest mniejsza niż 299 zł warunki promocji „Darmowa Dostawa” przestają być spełnione a sklep bbhome.pl zastrzega sobie prawo do potrącenia kosztów wysyłki pierwotnego zamówienia z należności wobec Klienta.
6) Wszelkie ewentualne reklamacje dotyczące promocji prosimy składać pisemnie do Biura Obsługi Klienta na adres: online@bbhome.pl.
Warunki dostawy specjalnej ustalane są indywidualnie w zależności od gabarytów zamawianych produktów i odległości dostawy. Dostawy międzynarodowe, dostawy produktów zagranicznych o gabarytach większych niż 41x48x64 cm sprowadzanych do Polski, oraz produktów polskich transportowanych poza granice Polski każdorazowo podlegają odrębnej wycenie kosztów dostawy.
TERMIN REALIZACJI
Zamówienia są realizowane najpóźniej następnego dnia roboczego po zaksięgowaniu wpłaty na koncie, o ile towar jest na stanie magazynu głównego.
W przypadku towarów, którymi dysponujemy na bieżąco termin realizacji jest podawany na karcie każdego produktu i wynosi od 2 do 40 dni roboczych.
Termin realizacji na meble, tkaniny, tapety na zamówienie indywidualne wydłuża się w zależności od rodzaju asortymentu i szczegółów zamówienia.
Jeśli w jednym zamówieniu znajdą się towary o różnym terminie dostępności-ostateczny termin realizacji całego zamówienia dotyczy zawsze produktu o dłuższym terminie realizacji.
BEZPIECZNA DOSTAWA
Współpracujemy ze sprawdzonymi firmami kurierskimi i zawsze staramy sie pakować towar bezpiecznie, jednak bardzo prosimy aby PRZED PODPISANIEM LISTU DOSTAWY U KURIERA SPRAWDZIĆ KONIECZNIE:
Opakowanie zewnętrzne, ilość paczek, stan produktu. Jeżeli towar, który Państwo otrzymają, ma naruszone opakowanie, jest niekompletny (niewystarczająca ilość paczek) lub karton jest uszkodzony z zewnątrz przez przewoźnika lub towar jest uszkodzony np. zbity, koniecznie trzeba poprosić kuriera o protokół reklamacyjny i wypełnić druk koniecznie w jego obecności. Protokół szkody powinien zawierać: datę, godzinę doręczenia, spis zabezpieczeń wewnątrz kartonu oraz opis uszkodzeń lub zauważonych braków w towarze, uwzględniając jego model. Proszę zrobić zdjęcie telefonem komórkowym i wraz z kopią formularza natychmiast przesłać go do nas na adres online@bbhome.pl W takiej sytuacji należy odmówić przyjęcia dostawy a kurier po sporządzeniu protokołu zabiera przesyłkę z powrotem. My natomiast, zaraz po otrzymaniu od Państwa wszystkich powyższych informacji postaramy się wysłać towar ponownie lub zwrócimy pieniądze.
Dla produktów na zamówienie zwrot nie jest możliwy.
Towar na zamówienie indywidualne zgodnie z Dz.U. 2014, poz.827 ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta art. 38 pkt 3. nie podlegają wymianie ani zwrotowi.