Apartament Sky-High Złota44

Celem było stworzenie przestronnego, reprezentacyjnego wnętrza do okazjonalnego mieszkania. Apartament został zaprojektowany w męskim, nowoczesnym stylu, w którym odważne elementy wykończenia połączone są z designerskimi meblami i detalami w stylu Toma Forda z filmu Single Man.

Ściany ozdobiono przestrzennymi drewnianymi boazeriami, wielkoformatowym spiekiem i lustrami, kontrastującymi z zachowanymi betonowymi słupami konstrukcji budynku i dekoracyjnymi tapetami. Wyposażenie ścian w zróżnicowane dekoracyjne materiały stanowi tło dla nielicznych wyrazistych w charakterze mebli. Dzięki lustrzanym taflom ściany wydają się integralną częścią otaczającej apartament podniebnej przestrzeni. W salonie zwraca uwagę ściana RTV obudowana marmoryzowanym spiekiem z zabudowaną przyciemnianym szkłem wnęką na lodówkę, barek, expres do kawy i sprzęt niezbędny do wydawania przyjęć. Strefa salonu płynnie przechodzi w stronę minimalistycznej kuchni i jadalni, a przenikanie tych stref powiększa część dzienną.

Wygodna hotelowa sypialnia zaprasza do relaksu po dniu spędzonym na biznesowych negocjacjach lub służbowej podróży. Eleganckie lampy stopniują moc światła w zależności od potrzeby chwili, a telewizor vis a vis łóżka umożliwia rozrywkę przed snem. Wygospodarowany z części jadalni gabinet służy także jako pokój gościnny.

Jedną z cech projektu jest obfitość wbudowanych systemów zabudowy. W korytarzach ukryte są garderoby i łazienki, a także wielofunkcyjne wnętrze kryjące m.in pralkę i kącik gospodarczy.

Spektakularny widok roztaczający się z wszechobecnych okien jest naturalną sceną na której codziennie odbywa się spektakl natury, oglądany z łózka, wygodnej narożnej sofy i szezlongu a także przez lunetę będącą częścią wyposażenia apartamentu.


Zapytaj o projekt wnętrz

    Pomieszczenia